Reklama

Potężne porywy wiatru, śnieżne zawieje i oblodzenia. Przed nami drastyczne załamanie pogody!

Opublikowano:
Autor:

Potężne porywy wiatru, śnieżne zawieje i oblodzenia.  Przed nami drastyczne załamanie pogody! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Przygotujmy się na trudne warunki pogodowe. Dziś po godzinie 16.00 ma się wzmóc wiatr, choć jego prędkość w przedziale 35-45 km/h określana jest jako średnia, to metrolodzy wyraźnie ostrzegają przed bardzo niebezpiecznymi silnymi porywami. Szereg jednostek już wydało ostrzeżenia pogodowe od dziś do jutrzejszego popołudnia.

Chwilami może wiać z prędkością do 90 km/h na północnych krańcach łódzkiego. W południowej, południowo – zachodniej i zachodniej części województwa, które obejmują między innymi nasz region porywy mogą sięgnąć nawet do 110 km/h. Jak informuje łódzkie Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego prawdopodobieństwo wystąpienia prognozowanych zjawisk określone jest na 90 procent.

Na tym niestety nie koniec pogodowych „atrakcji”. Wieczorem w naszym regionie spodziewamy się głębokiego układu niskiego ciśnienia – to on będzie odpowiedzialny za silny wiatr, ale może też ze sobą przynieść opady śniegu lub deszczu, który będzie zamarzać. Przy opadach śniegu, prognozowane są miejscami zawieje śnieżne.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE