Reklama

Postawią nowe wiaty na bełchatowskich przystankach

Opublikowano:
Autor:

Postawią nowe wiaty na bełchatowskich przystankach - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Do końca sierpnia kilka przystanków miejskiej komunikacji zostanie doposażone w wiaty przystankowe - ich lokalizację wskazali mieszkańcy.

Niebawem pasażerowie na kilku przystankach w różnych częściach miasta będą mieli lepszy komfort oczekiwania na autobusy. Na ulicach: św. F. Kowalskiej (2 szt.), Armii Krajowej, Malinowej, Czaplinieckiej i Częstochowskiej powstaną przystanki z prawdziwego zdarzenia.

- Wiaty będą wyposażone w tabliczki na rozkład jazdy, znaki przystanku, kosz na śmieci oraz stabilne ławki dla pasażerów - informuje Urząd Miasta

Sześć wiat kosztować będzie niecałe 32 tys. złotych, ich montażem ma się zająć firma z Zabrza. W tej chwili na terenie całego miasta rozmieszczonych jest około stu zadaszonych przystanków. Ich miesięczne utrzymanie i konserwacja kosztuje ok. 5 tys. złotych.

- W ramach tej kwoty Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej zobowiązane jest także do mycia i czyszczenia wiat dwa razy w roku. Warto również wspomnieć, że wszystkie zadaszenia przystankowe są ubezpieczone. Wszelkie uszkodzenia wiat mieszkańcy mogą zgłaszać do Zespołu ds. Infrastruktury Technicznej Miasta bełchatowskiego magistratu pod nr tel. 44 733 52 36 (od poniedziałku do piątku w godz. pracy urzędu) lub całodobowo do Straży Miejskiej pod nr tel. 986 - wyjaśniają pracownicy UM

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE