Reklama

Reklama

''Pospolite ruszenie'' w Szczercowie, mieszkańcy upiekli... 120 ciast. Dlaczego aż tyle?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

''Pospolite ruszenie'' w Szczercowie, mieszkańcy upiekli... 120 ciast. Dlaczego aż tyle? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Aż 120 upieczonych ciast i zebrane ponad 12 tysięcy złotych. To efekt charytatywnego kiermaszu słodkości, który zorganizowano w Szczercowie. Wszystko po to, aby pomóc chorej na białaczkę 11-letniej dziewczynce.

Reklama

To było prawdziwe „pospolite ruszenie” mieszkańców Szczercowa, a dokładnie to pań należących do kół gospodyń wiejskich, stowarzyszeń i sołectw z terenu gminy. Serniki, jabłeczniki, miodowniki, karpatki, pierniki i wiele innych słodkości… łącznie aż 120 upieczonych ciast. Cel był wielki – pomoc chorej na białaczkę limfoblastyczną 11-letniej Ewie z miejscowości Firlej. Organizatorzy tej akcji charytatywnej wpadli po prostu na pomysł, że zaangażują jak najwięcej osób w pieczenie ciast, które później będą mogli kupić mieszkańcy na kiermaszu, wspomagając w ten sposób zbiórkę. Efekt przeszedł ich najśmielsze oczekiwania. Podczas kiermaszu na placu św. Floriana w Szczercowie zabrano ponad 12,6 tys. zł i... 5 euro.

- Wszystkie te smakowite słodkie akcenty znalazły nabywców. Nie zawiedliście nas Państwo, Wiele osób wrzucało do puszki dużo więcej niż wymagany minimalny wkład. Po przeliczeniu wiemy już, że nasza spontaniczna akcja, zorganizowana z potrzeby serca, przyniosła wymierny efekt – poinformowała Anna Kamieniak, prezes Stowarzyszenia „Na Skrzydłach Marzeń”.

Dzięki zebranym pieniądzom 11-letnia dziewczynka będzie mogła kontynuować leczenie. W pieczenie ciast zaangażowało się kilkadziesiąt osób m.in. Koło Gospodyń Wiejskich Gminy Szczerców, Szczep 18-tych Drużyn Harcerskich w Szczerecowie, Sołtysi i Sołectwa z gminy Szczerców, Stowarzyszenie Kuźnia Życzliwości, Stowarzyszenie Emerytów, Rencistów i Osób pełnoletnich Gminy Szczerców.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy