Reklama

Poseł Małgorzata Janowska opowiedziała premierowi o pomyśle przesunięcia gminnych granic. Co na to Mateusz Morawiecki?

Opublikowano:
Autor:

Poseł Małgorzata Janowska opowiedziała premierowi o pomyśle przesunięcia gminnych granic. Co na to Mateusz Morawiecki? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W miniony poniedziałek, 2 lipca parlamentarzyści z województwa łódzkiego spotkali się z premierem Mateuszem Morawieckim. Wśród tematów, które zostały poruszone w rozmowach pojawił się też ten związany z naszym regionem, chodzi o zmianę granic dwóch gmin Kleszczowa i Bełchatowa.

Spotkanie w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów służyło omówieniu kluczowych inicjatyw oraz najistotniejszych kwestii dotyczących całego województwa łódzkiego, to właśnie na nim premier Mateusz Morawiecki dowiedział się o projekcie przesunięcia administracyjnych granic dwóch gmin.

- Zgodnie ze zobowiązaniem przedstawiłam założenia projektu, polegającego na zmianie granic gmin Bełchatów i Kleszczów, którego głównym założeniem jest wyrównanie szans rozwojowych w powiecie bełchatowskim. Jest jeszcze za wcześnie, by pisać o szczegółach, ale rozmowy na szczeblu centralnym zostały rozpoczęte - pisze na swoim profilu posłanka Małgorzata Janowska

Co o pomyśle sądzi premier Mateusz Morawicki? W tej chwili trudno o oficjalne stanowisko w tej sprawie. Bełchatowska parlamentarzystka,zasłaniając się dobrem sprawy, mówi, że na takie komentarze jeszcze za wcześnie. Jak udało nam się jednak dowiedzieć nieoficjalnie, projekt posłanki Janowskiej uzyskał przychylność premiera. Parlamentarzystka natomiast w tym tygodniu jest umówiona na bezpośrednie spotkania z prominentnymi politykami z Kancelarii Premiera RP, na których omawiany będzie właśnie temat przesunięcia granic gmin.

Oficjalnie wiemy natomiast, że biuro poselskie Małgorzaty Janowskiej przedstawiło "na papierze" zamysł projektu i jest w trakcie przygotowywania szczegółowego uzasadnienia.

W najbliższym czasie planowane są spotkania z wójtami gmin, które na pomyśle miałby skorzystać.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE