Reklama

Popularna sieć wycofuje mięso z z salmonellą. Sprawdź, czy nie masz go w lodówce!

Opublikowano:
Autor:

Popularna sieć wycofuje mięso z z salmonellą. Sprawdź, czy nie masz go w lodówce! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Sieć sklepów Lidl poinformowała o wycofaniu z oferty tatara wołowego. Powodem jest wykrycie w nim bakterii Salmonelli w mięsie. Artykuł ten można oddać w każdym sklepie należącym do siecie bez okazywania paragonu, a koszt jego zakupu zostanie zwrócony.

Partia tatara wołowego 200g , którego producentem jest Zakład Przemysłu Mięsnego Biernacki został wycofany ze sklepów sieci Lidl. Powodem jest wykrycie w mięsie pałeczek salmonelli. Tatar wołowy o numerze partii: 03218218 i terminie przydatności do 3.09.2018 można zwrócić do sklepu Lidl i odzyskać pieniądze.

Salmonella wywołuje często groźne dla życia choroby. Ich przebieg i intensywność jest zależna od gatunku tej bakterii. Zazwyczaj zarażona osoba ma dolegliwości żołądkowo-jelitowe, które objawami bardzo przypominają zwykłą grypę żołądkową. Nieleczona salmonella może przedostać się do naszego krwiobiegu i wywołać zapalenie płuc, kości, opon mózgowo-rdzeniowych lub nawet sepsę.

Z tego względu, jak informuje zarząd Lidla, osoby, które zakupiły zakażonego tatara powinny zrezygnować z jego spożycia i zwrócić go do sklepu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE