Reklama

Ponad 50 zarażonych koronawirusem w kleszczowskim DPS. Sanepid zapowiada ewakuację

Opublikowano:
Autor:

Ponad 50 zarażonych koronawirusem w kleszczowskim DPS.  Sanepid zapowiada ewakuację - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ponad 50 osób z Domu Pomocy Społecznej w Kleszczowie zarażonych koronawirusem. Prawdopodobnie dziś zostanie zarządzona ewakuacja placówki. Do Sanepidu w Bełchatowie wciąż zgłaszają się mieszkańcy Kleszczowa, którzy kontaktowali się z księżmi pełniącymi posługę w kleszczowskim DPS.

Niestety potwierdziły się najgorsze obawy. Większość pacjentów i pracowników Domu Pomocy Społecznej w Kleszczowie została zarażona koronawirusem. Przypomnijmy, że w placówce przebywało łącznie 59 pensjonariuszy oraz 8 pracowników i dwóch księży. Z nieoficjalnych informacji wynika, że zaraziło się ponad 50 osób, w tym również pracownicy i księża. Oznacza to, że w jednym miejscu liczba chorych na COVID-19 przekroczyła miesięczne zbiorcze statystyki zrażeń z całego powiatu bełchatowskiego.

Informację udało się potwierdzić w bełchatowskim Sanepidzie, który jednak po szczegółowe dane odsyła do rzecznika Wojewody Łódzkiego.

- Mamy bardzo wiele osób zarażonych, prawdopodobnie będzie dziś ewakuacja ośrodka. Sytuacja jest bardzo trudna – mówi Elżbieta Świerczyńska-Musiał, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bełchatowie.

Przypomnijmy, że wcześniej o zamknięciu obiektu zdecydował bełchatowski Sanepid. Na taki krok zdecydowano się, gdy na COVID-19 zmarła w szpitalu jedna z pensjonariuszek DPS w Kleszczowie. Na obiekt została nałożona kwarantanna, a pracownicy i pensjonariusze zostali przebadani na obecność koronawirusa.

Pracownicy Sanepidu w Bełchatowie wciąż też odbierają telefony od mieszkańców Kleszczowa, którzy mieli kontakt z księżmi pełniącymi posługę w DPS. Wczoraj placówka zaapelowała do kleszczowian, podając następujący komunikat:

- Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bełchatowie zobowiązuje osoby, które kontaktowały się z księżmi z Parafii Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Kleszczowie, w okresie od 10.04.2020 r. do 21.04.2020 r., do zgłaszania się telefonicznie do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, pod nr telefonu: 44 631 31 08, 44 631 31 18, tel. alarmowy 509 748 182.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE