Reklama

Policyjny bilans świąt. Jak było w powiecie bełchatowskim?

Opublikowano:
Autor:

Policyjny bilans świąt. Jak było w powiecie bełchatowskim? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Choć wielu z nas biorąc dwa dni wolnego w pracy przedłużyło sobie bożonarodzeniowe świętowanie, to policjanci bełchatowskiej komendy już podsumowali świąteczny weekend. Dobra informacja jest taka, że było bezpiecznie, choć nie obyło się bez interwencji.

Bilans świąt to pięć niegroźnych kolizji, żadnego wypadku i trzech kierowców na podwójnym gazie. To właśnie alkohol był powodem najgroźniejszego zdarzenia. Doszło do niego w nocy z 25 na 26 grudnia w Zelowie na ulicy Kościuszki.

- Policjanci ustalili, że nietrzeźwy 30-letni kierowca fiata nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wjechał w przydrożną kapliczkę i dachował. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec Zelowa stracił już prawo jazdy. Teraz nietrzeźwemu kierowcy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności – informują policjanci z KPP w Bełchatowie

Policyjne działania związane ze świętami prowadzone były już od piątku, 21 grudnia. W akcję zaangażowanych było 120 policjantów i 24 funkcjonariuszy straży miejskiej. Mundurowi w czasie kontroli drogowych zwracali szczególną uwagę na prędkość z jaką poruszali się kierowcy. Sprawdzali ich trzeźwość, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci. Zwracali również uwagę na zachowania kierowców w rejonie przejść dla pieszych.

Policja mimo zakończonych świąt nadal apeluje o ostrożność i zdroworozsądkowe zachowania.

- Jest wiele osób, które będą jeszcze wracać ze świątecznego weekendu, dlatego apelujemy o zachowanie rozwagi i ostrożności podczas podróży. Za kierownicą wykażmy się odpowiedzialnością i dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze. Pod żadnym pozorem nie siadajmy za kierownicą po spożyciu alkoholu! - dodają policjanci z bełchatowskiej komendy

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE