Reklama

Policjanci z bełchatowskiej komendy skontrolowali prawie 300 kierowców. Ponad połowę ukarano, niektórzy stracili prawko!

Opublikowano:
Autor:

Policjanci z bełchatowskiej komendy skontrolowali prawie 300 kierowców. Ponad połowę ukarano, niektórzy stracili prawko! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia KPP Bełchatów podzieliło się statystykami z minionego długiego weekendu. Skontrolowano niemal 300 kierowców, z czego ponad połowa została ukarana mandatem. Zatrzymano 7 praw jazdy – jednak tylko jedno z powodu prowadzenia pod wpływem alkoholu. Co jeszcze zawierają policyjne dane?

Tradycyjnie już, długi weekend jest powiązany z policyjną akcją oraz zwiększoną ilością patroli na drogach. Jak informują funkcjonariusze, jest to dla nich czas wytężonej pracy, w celu zapewnienia bezpieczeństwa na drogach.

- Doświadczenia policyjne pokazują, że wówczas kiedy jest więcej wolnego czasu i dopisuje pogoda na drogach nasila się ruch, a wtedy o zdarzenia drogowe łatwiej. Dobra pogoda i sucha nawierzchnia błędnie może sugerować kierowcom, że na drodze jest bezpiecznie. Kierowcy pozwalają sobie wtedy na jazdę ze zwiększoną prędkością, podczas której niestety mają mniej czasu na obserwację tego co się dzieje na drodze, a tym samym, mniej czasu na reakcję obronną, wtedy kiedy trzeba bezpiecznie zareagować – informuje Iwona Kaszewska, oficer prasowa KPP Bełchatów.

Mundurowi z KPP Bełchatów przez cztery dni przeprowadzili 299 kontroli kierujących – aż 178 z nich zakończyło się postępowaniem mandatowym, pouczono z kolei 69 kierujących. Funkcjonariusze zapewniają jednak, że mimo wzmożonego ruchu, na lokalnych drogach było bezpiecznie - odnotowano jedynie 7 niegroźnych kolizji drogowych. Cieszy wiadomość, że zatrzymano zaledwie jednego kierowcę, który prowadził po alkoholu – stracił już prawo jazdy. Dokumenty odebrano też 6 innym osobom, które przekroczyły prędkość w terenie zabudowanym o 50 km/h.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE