Reklama

Reklama

Policjanci pojawili się przy bełchatowskim targowisku. Jaki był powód?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Ireneusz Kępa/Arch. prywatne

Policjanci pojawili się przy bełchatowskim targowisku. Jaki był powód? - Zdjęcie główne

foto Ireneusz Kępa/Arch. prywatne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Patrol drogówki pojawił się przy bełchatowskim targowisku, aby pokierować ruchem... pieszych na przejściu w pobliżu rynku. Akcja miała pomóc rozładować korki na ulicy Wojska Polskiego w czwartkowy poranek.

Reklama

Przy bełchatowskim targowisku pojawił się patrol policji, aby pomóc w rozładowaniu korków na ulicy Wojska Polskiego. Funkcjonariusze drogówki kierowali ruchem pieszych na przejściu nieopodal rynku. Ta nietypowa wizyta stróżów prawa to efekt interwencji radnego miejskiego – Ireneusza Kępy, który podczas sesji rady miasta zwrócił uwagę na problem korków na Wojska Polskiego w dni targowe. Często bowiem sznur samochodów ciągnie się przez całą długość ulicy od jednego ronda do drugiego.

Podczas sesji radny Kępa wskazał, że jedną z głównych przyczyn jest właśnie przejście dla pieszych. Na pasy wchodzą pojedyncze osoby wracające z zakupów lub podążające właśnie na "rynek". Tym samym pojazdy co chwilę muszą się zatrzymywać.

Radny poprosił wówczas, obecnego na sali komendanta policji, o pomoc w rozwiązaniu problemu. Zasugerował, aby ruchem w okolicach przejścia dla pieszych bez sygnalizacji, kierował patrol pieszy policji. Wygląda na to, że policja przystała na prośbę samorządowca, bo w gorącym okresie przedświątecznym drogówka pojawiła się w okolicach rynku, co odnotował też sam radny.

- Dziękuję policji za kierowanie ruchem na przejściu dla pieszych. Jest widoczny efekt – napisał Ireneusz Kępa w mediach społecznościowych.

Faktycznie praca policjantów pozwoliła rozładować długi korek i upłynnić ruch na Wojska Polskiego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy