Reklama

Reklama

Policja zatrzymała pijanych rowerzystów w Bełchatowie. Mieli na sumieniu coś więcej niż wypity alkohol...

Opublikowano: 22 listopada 2020 11:59
Autor: Greg | Zdjęcie: KPP w Bełchatowie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wydarzenia Dwóch pijanych rowerzystów zatrzymanych na ulicach Bełchatowa. Młodzi mężczyźni odpowiedzą nie tylko za jazdę pod wpływem alkoholu. Obaj mieli przy sobie dilerki ze środkami odurzającymi. Jeden z nich... był poszukiwany też przez prokuraturę.

Reklama

Pierwszego z rowerzystów policjanci zauważyli podczas patrolowania ulicy Zamoście. Ich uwagę zwrócił sposób jazdy cyklisty. Jechał wężykiem, co mogło wskazywać, że jest pod wpływem alkoholu. Mężczyzna posiadał też żadnego oświetlenia, ani elementów odblaskowych. Podczas kontroli 22-latka okazało się, że miał ponad promil alkoholu w organizmie

- Podczas legitymowania był wyraźnie poddenerwowany. Kiedy mundurowi sprawdzili jego kieszenie okazało się, że młodzieniec trzymał w kieszeni dilerkę ze środkami psychoaktywnymi – informuje Iwona Kaszewska z KPP w Bełchatowie.

Policjanci ustalili również, że młody mężczyzna jest poszukiwany przez bełchatowską prokuraturę. 22-latek usłyszał zarzuty w sprawie kradzieży, której dopuścił się dwukrotnie w sierpniu i wrześniu tego roku. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór.

Kolejny pijany rowerzysta został zatrzymany na ulicy Pabianickiej. W tym przypadku policjanci również zdecydowali się zatrzymać cyklistę ze względu na brak oświetlenia i kamizelki odblaskowej, i także w tym przypadku okazało się… że mężczyzna był pod znacznym wpływem alkoholu. 30-latek wydmuchał ponad promil alkoholu.

- W czasie rozmowy z policjantami próbował schować coś wewnątrz swojej odzieży. Okazało się, że była to dilerka z zakazaną substancją. W rozmowie z mundurowym przyznał, że są to dopalacze – mówi Iwona Kaszewska.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Następnego dnia usłyszeli zarzuty posiadania środków psychoaktywnych za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Zostali też ukarani mandatami za jazdę po pijanemu na rowerze.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (10)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 6 dni temu | ocena +1 / -0

  Prorokkk

  Zachowywał sie nerwowo... Zawsze to brzmi zabawnie jak podają taką historię...

 • 6 dni temu | ocena +2 / -0

  Pić do upadłego

  Szkoda rowerzystów chcieli pojeździć to im zabraniają Pozdrowienia dla tych Panów rowerzystów

 • 6 dni temu | ocena +1 / -4

  Zuza

  POlicjanci zaPOmnieli o Lusterkach wstecznych... ..wynalazek ma więcej niż 100 lat, ale rowerzyści są z innej ePOki.. ..POlicjanci też..

 • 6 dni temu | ocena +2 / -3

  as

  Mężczyzna posiadał też żadnego oświetlenia, ani elementów odblaskowych. ...może PO niemiecku, jest to prawidłowo.. ..po polsku, brzmi fatalnie.. ..

 • 6 dni temu | ocena +3 / -0

  Aga

  Brawo Policja jesteście wielcy dwóch pijanch rowerzystów w jednym czasie naprawde wielki sukces

 • 6 dni temu | ocena +2 / -3

  Law

  Zauważyłem, że na tej stronie komentują sami studenci prawa, tylko nie pracują w zawodzie.

  • 6 dni temu | ocena +1 / -0

   Buchachacha

   Łoooo to ty spostrzegawczy jesteś....

 • 6 dni temu | ocena +4 / -3

  ggg

  nie ma obowiazku posiadania kamizelki odblaskowej a co oswietlenie to w jakich godzinach to bylo? bo jak w dzien i na sciezce rowerowej w terenie zabudowanym na zamosciu i czapleniciej takei sa to nie mieli obowiazku nawet posiadania oswieltenia bo moze byc takie zdemontowane

  • 5 dni temu | ocena +0 / -0

   Rowerzysta

   Kamizelki zgoda nie potrzeba.... Ale sprawdź obowiązkowe wyposażenie roweru....nie ma mowy czy dzień czy noc... Na drodze publicznej musi zawsze posiadać obowiązkowe wyposażenie.

   • 3 dni temu | ocena +0 / -0

    ggg

    Art. 53. 1a. Dopuszcza się, aby światła pozycyjne roweru i wózka rowerowego […] były zdemontowane, jeżeli kierujący tym pojazdem nie jest zobowiązany do ich używania podczas jazdy. Z definicji wynika, że rowerzysta nie jest zobowiązany, ponieważ jak tłumaczy to ustawa Prawo o Ruchu Drogowym z dnia 30 sierpnia 2012: Art. 51. Kierujący pojazdem jest obowiązany używać świateł mijania podczas jazdy w warunkach normalnej przejrzystości powietrza. ALE (jak podaje ustęp 6 tej samej ustawy): Przepisów […] nie stosuje się do kierującego pojazdem, który nie jest wyposażony w światła mijania, drogowe lub światła do jazdy dziennej. Kierujący takim pojazdem w czasie od zmierzchu do świtu lub w tunelu jest obowiązany używać świateł stanowiących obowiązkowe wyposażenie pojazdu. Rower nie jest pojazdem wyposażonym w światła mijania, drogowe, ani przeznaczone do jazdy dziennej. Zatem, w myśl ustawy, oświetlenie rowerowe powinno być włączone w nocy i podczas jazdy w tunelu oraz w czasie złych warunków atmosferycznych, o czym mówi artykuł 30 cytowanej wcześniej ustawy. Czytamy w nim, że: Art. 30. 1. Kierujący pojazdem jest obowiązany zachować szczególną ostrożność w czasie jazdy w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza, spowodowanej mgłą, opadami atmosferycznymi lub innymi przyczynami, a ponadto: […] 2) kierujący innym pojazdem [niż pojazd silnikowy] jest obowiązany: a) włączyć światła, w które pojazd jest wyposażony, b) korzystać z pobocza drogi, a jeżeli nie jest to możliwe, jechać jak najbliżej krawędzi jezdni i nie wyprzedzać innego pojazdu. I to tak naprawdę wszystko w kwestii oświetlenia rowerowego. Cytowane zapisy można w zasadzie streścić do krótkiego stwierdzenia, mówiącego, że poruszając się na rowerze wyłącznie w dzień, przy dobrej przejrzystości powietrza nie musimy pamiętać o lampkach rowerowych.