Reklama

Reklama

Policja w Bełchatowie ostrzega: oszuści naciągają emerytów. ''Na policjanta'' wyłudzono 90 tys. zł!

Opublikowano: wt, 28 sty 2020 09:40
Autor:

Policja w Bełchatowie ostrzega: oszuści naciągają emerytów. ''Na policjanta'' wyłudzono 90 tys. zł! - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Bełchatowska policja ostrzega przed grasującymi w regionie oszustami, którzy wyłudzają pieniądze od seniorów. Wciąż zdarzają się przypadki oszustw metodą ‘’na wnuczka’’ czy ‘’na policjanta’’. W Piotrkowie Trybunalskim złodziej podający się za policjanta wyłudził aż 90 tys. zł. Kolejne przypadki odnotowano też na terenie Łodzi.

Reklama

Według policyjnych danych w ostatnich dniach na terenie województwa łódzkiego doszło do kilku oszustw i aż kilkudziesięciu prób wyłudzeń pieniędzy od seniorów przez osoby podszywające się pod policjantów lub przedstawicieli urzędów.

W Łodzi starsi ludzie wręczyli przestępcom w dwóch przypadkach ponad 100 tys. zł. Z kolei w pobliskim Piotrkowie tzw. ‘’fałszywy policjant’’ wyłudził od starszych osób kwotę ponad 90 tys. zł.

- Na szczęście, dzięki świadomości starszych osób większość prób ich oszukania kończy się dla przestępców porażką. Starsi ludzie stali się bardziej czujni i wiedzą jak reagować, co niewątpliwie cieszy. Mimo wszystko wciąż dochodzi jeszcze do oszustw seniorów. Pamiętajmy, że zasada „ograniczonego zaufania” do nieznajomych obowiązuje nie tylko dzieci. Dorośli często o niej zapominają, stając się ofiarami własnej łatwowierności i braku rozwagi – informuje policja w Bełchatowie.

Funkcjonariusze policji szczególnie wyczulają m.in. na niespodziewane telefony osób podających się za policjantów, adwokatów, pracowników instytucji państwowych, dawno niewidzianych wnuków, siostrzenic czy kuzynów. Taki telefon może zwiastować finansowe kłopoty.

Policja zaleca przestrzeganie kilku podstawowych zasad:policjant nigdy nie zadzwoni z informacją o prowadzonej akcji, policja nie poprosi o przekazanie, komuś pieniędzy czy przelanie ich na konto , jeśli mamy jakąkolwiek wątpliwość, co do danych osoby dzwoniącej do nas czy podającej się za pracownika jakiejś instytucji, weryfikujmy to, zgłaszajmy takie sytuacje policji, konsultujmy z rodziną, nie udostępniajmy kodów, haseł czy danych do naszych kont bankowych nikomu czyjej tożsamości nie jesteśmy pewni i komu nie ufamy.

- Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, co do intencji dzwoniących osób, a w szczególności gdy podają się za policjanta lub członka rodziny i proszą o przekazanie pieniędzy. Zgłoś ten fakt policjantom. Po usłyszeniu ciągłego sygnału w słuchawce wybierz numer alarmowy 112 i przekaz swoje spostrzeżenia – informuje bełchatowska policja.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (5)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +3 / -3

  olo

  ja bym szukał sprawcy w TORUNIU ..., jest na wyciągnięcie ręki ...

 • 2 lata temu | ocena +2 / -2

  Gruzon

  Miasto naiwnych (uwierzyli w zamach). Eldorado dla wszelkich oszustów i naciągaczy.

 • 2 lata temu | ocena +1 / -1

  michail kvietniov

  łapy obcinać oszustom

 • 2 lata temu | ocena +1 / -1

  michail kvietniov

  stare baby nie mondre

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

   Babcia

   A Ty nie baba,a głupi ???