Reklama

Policja w Bełchatowie ostrzega: oszuści naciągają emerytów. ''Na policjanta'' wyłudzono 90 tys. zł!

Opublikowano:
Autor:

Policja w Bełchatowie ostrzega: oszuści naciągają emerytów. ''Na policjanta'' wyłudzono 90 tys. zł! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Bełchatowska policja ostrzega przed grasującymi w regionie oszustami, którzy wyłudzają pieniądze od seniorów. Wciąż zdarzają się przypadki oszustw metodą ‘’na wnuczka’’ czy ‘’na policjanta’’. W Piotrkowie Trybunalskim złodziej podający się za policjanta wyłudził aż 90 tys. zł. Kolejne przypadki odnotowano też na terenie Łodzi.

Według policyjnych danych w ostatnich dniach na terenie województwa łódzkiego doszło do kilku oszustw i aż kilkudziesięciu prób wyłudzeń pieniędzy od seniorów przez osoby podszywające się pod policjantów lub przedstawicieli urzędów.

W Łodzi starsi ludzie wręczyli przestępcom w dwóch przypadkach ponad 100 tys. zł. Z kolei w pobliskim Piotrkowie tzw. ‘’fałszywy policjant’’ wyłudził od starszych osób kwotę ponad 90 tys. zł.

- Na szczęście, dzięki świadomości starszych osób większość prób ich oszukania kończy się dla przestępców porażką. Starsi ludzie stali się bardziej czujni i wiedzą jak reagować, co niewątpliwie cieszy. Mimo wszystko wciąż dochodzi jeszcze do oszustw seniorów. Pamiętajmy, że zasada „ograniczonego zaufania” do nieznajomych obowiązuje nie tylko dzieci. Dorośli często o niej zapominają, stając się ofiarami własnej łatwowierności i braku rozwagi – informuje policja w Bełchatowie.

Funkcjonariusze policji szczególnie wyczulają m.in. na niespodziewane telefony osób podających się za policjantów, adwokatów, pracowników instytucji państwowych, dawno niewidzianych wnuków, siostrzenic czy kuzynów. Taki telefon może zwiastować finansowe kłopoty.

Policja zaleca przestrzeganie kilku podstawowych zasad:policjant nigdy nie zadzwoni z informacją o prowadzonej akcji, policja nie poprosi o przekazanie, komuś pieniędzy czy przelanie ich na konto , jeśli mamy jakąkolwiek wątpliwość, co do danych osoby dzwoniącej do nas czy podającej się za pracownika jakiejś instytucji, weryfikujmy to, zgłaszajmy takie sytuacje policji, konsultujmy z rodziną, nie udostępniajmy kodów, haseł czy danych do naszych kont bankowych nikomu czyjej tożsamości nie jesteśmy pewni i komu nie ufamy.

- Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, co do intencji dzwoniących osób, a w szczególności gdy podają się za policjanta lub członka rodziny i proszą o przekazanie pieniędzy. Zgłoś ten fakt policjantom. Po usłyszeniu ciągłego sygnału w słuchawce wybierz numer alarmowy 112 i przekaz swoje spostrzeżenia – informuje bełchatowska policja.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE