Reklama

Reklama

Policyjne kontrole w sklepach, aptekach i na stacjach paliw w Bełchatowie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KPP Bełchatów

Policyjne kontrole w sklepach, aptekach i na stacjach paliw w Bełchatowie  - Zdjęcie główne

poglądowe | foto KPP Bełchatów

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Funkcjonariusze policji pojawili się w bełchatowskich sklepach, aptekach, restauracjach i na stacjach paliw. Co kontrolują i sprawdzają?

Reklama

Nasiliły się kontrole policji w bełchatowskich sklepach, aptekach, restauracjach czy stacjach paliw. Funkcjonariusze sprawdzają czy osoby odwiedzające tego typu lokale mają założone maseczki. Póki co, kończy się na pouczeniach, ale niewykluczone, że wkrótce posypią się mandaty. Okazuje się, że wyczulona na przestrzeganie obowiązujących obostrzeń związanych z pandemią została również obsługa i ochrona sklepów. 

- Próbowałem wejść bez maseczki do jednego z supermarketów. Zatrzymał mnie ochroniarz i oświadczył, że mam założyć maseczkę, bo wcześniej z wizytą była policja, która groziła mandatami i nakazała bezwzględnie nosić maseczki. Nie pomogło nawet tłumaczenie, że już się zaszczepiłem - relacjonuje bełchatowianin. 

Wygląda na to, że niedogodności związane z reżimem sanitarnym będą coraz bardziej odczuwalne wraz z końcem lata, bo rząd obawia się nadejścia czwartej fali koronawirusa.

Zgodnie z obowiązującymi obecnie rządowymi obostrzeniami w sprawie koronawirusa, nos i usta można zasłaniać tylko za pomocą maseczki. Zakładać musimy ją m.in. w sklepie, galerii handlowej, autobusie, kinie i teatrze, przychodni i szpitalu, kościele, szkole czy na uczelni. Ust i nosa nie trzeba zasłaniać m.in. na świeżym powietrzu, w lesie i parku, na drogach i placach, podczas podróży prywatnym samochodem, a także na terenie cmentarzy, promenad czy bulwarów. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy