Reklama

Reklama

Dwie osoby nie żyją, a 12-latek trafił do szpitala. Bełchatowska policja apeluje o rozwagę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum/Zdjęcie poglądowe

Dwie osoby nie żyją, a 12-latek trafił do szpitala. Bełchatowska policja apeluje o rozwagę - Zdjęcie główne

foto Archiwum/Zdjęcie poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Służby ratunkowe odbierają coraz więcej zgłoszeń dotyczących groźnych wypadków, do których doszło podczas prac gospodarczych. Bełchatowska policja apeluje o ostrożność.

Reklama

Wraz z nadejściem wiosny, rozpoczął się okres wzmożonych prac gospodarczych. Niestety nawet proste czynności wykonywane nieuważnie i bez rozwagi mogą doprowadzić do powaznych wypadków. W ostatnim tygodniu doszło do 3 tragicznych zdarzeń, związanych z pracami polowymi.

W związku z tymi sytuacjami, bełchatowska policja apeluje o zachowanie ostrożności podczas zajęć wykonywancyh w gospodarstwach.

Do bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło w weekend w powiecie łęczyckim. Podczas prac polowych jedna z maszyn wciągnęła rękę 12-letniego chłopca. Nastolatek z urazem kończyny został przetransportowany lotniczym pogotowiem ratunkowym do jednego z łódzkich szpitali. Wystarczyła chwila nieuwagi dorosłych, by doszło do poważnego wypadku.

Z kolei w powiecie sieradzkim, w miejscowości Wróblew, 63-latek został przygnieciony przez ciągnik rolniczy. Mężczyzna w wyniku odniesionych obrażeń zmarł w szpitalu. Do podobnego zdarzenia doszło w ten sam dzień w powiecie zgierskim. Rodzina na terenie jednej z posesji znalazła mężczyznę przygniecionego przez ciągnik. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, prowadził on wycinkę drzew. Niestety 53-latek zmarł w wyniku tego wypadku.

Jak apelują policjanci, należy pamiętać, aby nie wykonywać żadnych prac z użyciem urządeń będąc pod wpływem alkoholu. Nie wolno pozwalać na prowadzenie maszyn rolniczych przez osoby, które nie mają do tego uprawnień. Jeśli w pracach pomagają młodzież i dzieci, powinny stale być pod opieką i wykonywać drobniejsze, bezpieczniejsze czynności. Należy pamiętać również o zasadach BHP i odpowiednim ubiorze podczas pracy.

W zeszłym roku rolnicy zgłosili do KRUS aż 12 088 wypadków, w 45 z nich ktoś stracił życie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy