Reklama

Pogoda w najbliższy weekend może nam solidnie dokuczyć. Synoptycy wydali ostrzeżenia

Opublikowano:
Autor:

Pogoda w najbliższy weekend może nam solidnie dokuczyć. Synoptycy wydali ostrzeżenia - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Do Polski dotarła fala gorąca. Jak informują meteorolodzy z IMGW wysokie temperatury mogą być groźne co najmniej do niedzieli. Instytut wydał ostrzeżenia drugiego stopnia, między innymi dla łódzkiego.

Synoptycy prognozują, że w wielu regionach kraju przez najbliższe dni temperatura może przekraczać 30 stopni Celsjusza. W związku z tym w pięciu województwach - w tym dla łódzkiego wydano ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałem. Na tym nie koniec pogodowych niedogodności. Bardzo wysokim temperaturom mogą towarzyszyć gwałtowne burze z gradem.

- Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Miejscami możliwy grad - informuje IMGW.

Dla powiatu bełchatowskiego ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami obowiązuje od 28.07 od godziny 14.00 do 29.07 do godziny 20.00. Z kolei ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami wydane jest od 27.07 - w godzinach 14.00 - 21.00. Obserwując niebo nad Bełchatowem i okolicami nie trzeba dodawać, że prognozy synoptyków są wyjątkowo trafne.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE