Reklama

Reklama

Podwyżka za śmieci w gminie Bełchatów. Wójt ma pomysł... jak temu zaradzić

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Podwyżka za śmieci w gminie Bełchatów. Wójt ma pomysł... jak temu zaradzić - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wzrosną opłaty za wywóz śmieci w gminie Bełchatów. Od nowego roku mieszkańcy będą musieli płacić znacznie więcej niż dotychczas. Czy jest szansa na obniżenie opłat?

Reklama

Niestety. Początek 2022 roku będzie oznaczał podwyżki dla mieszkańców gminy Bełchatów. Znacznie więcej będą musieli zapłacić za wywóz śmieci. Samorząd rozstrzygnął przetarg na odbiór odpadów komunalnych, w którym wystartowała tylko spółka Eko-Region. Gmina przyznała, że niestety nie uda się uniknąć podwyżek.

Zamiast 26,50 zł od osoby w przypadku odpadów segregowanych mieszkańcy zapłacą 34 zł za miesiąc. Za odpady niesegregowane aż 102 zł miesięcznie za osobę, a nie jak dotychczas 79,5 zł.

Jak informuje urząd, od stycznia każdy mieszkaniec gminy będzie mógł też otrzymać odrębny kosz na papier - wystarczy złożyć deklarację w urzędzie.

Jak podkreśla Konrad Koc, wójt gminy Bełchatów, stawki, które mają obowiązywać od 1 stycznia 2022 roku wynikają z przeliczenia kwoty, jaką w przetargu na odbiór odpadów przedstawiła firma Eko Region. Niewykluczone jednak, że mieszkańcy zapłacą mniej niż wyliczono. Gmina chce dopłacać mieszkańcom do wywozu śmieci.

- W pierwszych miesiącach 2022 roku zamierzam przedstawić radnym propozycję systemu dopłat do odbioru odpadów, dzięki którym obowiązujące stawki dla mieszkańców mogłyby ulec zmniejszeniu – mówi Konrad Koc.

Jak dodaje, naliczenie wysokości dopłat będzie możliwe dopiero po finansowym zamknięciu bieżącego roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy