Reklama

Podliczono zbiórkę pieniędzy wśród bełchatowskich kibiców. Jaką kwotę zebrano dla ratowania GKS?

Opublikowano:
Autor:

Podliczono zbiórkę pieniędzy wśród bełchatowskich kibiców. Jaką kwotę zebrano dla ratowania GKS? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Podsumowano akcję zbiórki pieniędzy wśród kibiców bełchatowskiego GKS, którą prowadzono podczas akcji „Bieg Gorących Kibiców Serc”. Udało się uzbierać blisko 14 tys. zł m.in. poprzez sprzedaż cegiełek i zbiórki do puszek. Pieniądze zostaną przeznaczone na bieżącą działalność klubu, to jednak kropla w morzu potrzeb GKS,który boryka się z dużymi kłopotami finansowymi.

Akcja wsparcia finansowego klubu była prowadzona podczas niedzielnego biegu „Gorących Kibiców Serc”. Fani górniczego klubu mogli okazać wsparcie poprzez wykupienie cegiełek, wpłaty przelewem, datki do puszek oraz licytację numerów startowych i koszulki z sezonu 2004/2005. Poinformowano, że podczas kibicowskiej zbiórki zebrano 13.803,25 zł.

W biegu wzięło udział blisko pół tysiąca sympatyków bełchatowskiego GKS. Uczestnicy biegu mieli do pokonania symboliczny dystans 1977 metrów, który upamiętniał datę powstania klubu. Kibice ubrani w biało-zielono-czarne barwy wystartowali spod siedziby klubu i pobiegli wyznaczoną trasą na plac Narutowicza.

Kwota zebrana przez kibiców to jednak kropla w morzu potrzeb finansowych GKS, po tym, jak Polska Grupa Energetyczna pod koniec 2019 roku oświadczyła, że nie będzie sponsorować klubu m.in. ze względu „strukturalne kłopoty finansowe i organizacyjne” GKS. W połowie ubiegłego roku zadłużenie GKS Bełchatów wynosiło ponad 4,5 mln zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE