Reklama

Pod Klukami powstała pustelnia. Kto w niej zamieszka? [FOTO][WIDEO]

Opublikowano: śr, 9 wrz 2020 13:14
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Po raz pierwszy w ponad 100 -letniej historii archidiecezji łódzkiej jedna z sióstr zakonnych złożyła śluby pustelnicze. Wydarzenie miało miejsce w miejscowości Żar, na terenie parafii pw. Św. Trójcy w Kaszewicach. Siostra Anuncjata Piętka śluby pustelnicze złożyła we worek 8 września.

Siostra Anuncjata, przez 34 lata żyła we wspólnocie sióstr Felicjanek – jednak jak sama mówi, teraz Bóg wezwał ją, do prowadzenia pustelniczego życia. Swoje śluby złożyła na ręce abp. Grzegorza Rysia.

- Wezwanie usłyszałam już dwa lata temu, od razu wiedziałam, że odpowiedź jest jedna – niech się stanie. To jest wezwanie do codziennego oddania się Bogu w modlitwie, milczeniu i samotności - mówiła siostra Anuncjata po złożeniu ślubów.

Abp. Grzegorz Ryś odprawił liturgię, podczas której zaznaczał, że życie pustelnicze polega głównie na słuchaniu Boga – w ciszy, skupieniu i modlitwie.

- Pustelnia nie jest odejściem donikąd, to jest przestrzeń, gdzie siostra będzie słuchać Słowa Bożego, słowa stwórczego, mocnego, pełnego miłości, to o to ostatecznie chodzi – mówił abp. Grzegorz Ryś.

Siostra Anuncjata w nowo powstałej pustelni spędzi najbliższy rok, trwając przy złożonych ślubach "czystości, ubóstwa i posłuszeństwa".

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE