Reklama

Pod Bełchatowem podrabiali mleko dla niemowląt. Możesz trafić na nie w sklepie. Czy jest niebezpieczne?

Opublikowano:
Autor:

Pod Bełchatowem podrabiali mleko dla niemowląt. Możesz trafić na nie w sklepie. Czy jest niebezpieczne? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia 13 grudnia łódzcy i bełchatowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej na jednej z posesji pod Bełchatowem zabezpieczyli 8 i pół tony podrobionego mleka w proszku dla niemowląt. Trwa ustalanie gdzie trafiał ten towar i kto jest odpowiedzialny za przestępczy proceder.

Joanna Kącka, rzecznik prasowy KWP w Łodzi nie ujawnia gdzie znajdowała się „fabryka” zajmująca się przestępczym procederem.

- Na tym etapie postępowania nie ujawniamy szczegółów, bo sprawa jest rozwojowa – mówi nam Kącka

Policjanci, którzy byli w posiadaniu informacji o składzie podrobionego mleka przeszukali posesję. W jej wnętrzu stały 32 palety z mlekiem w ilości 14 400 opakowań o łącznej wadze 8 640 kg o wartości nie mniejszej niż 600 tysięcy złotych.

- Dodatkowo policjanci zabezpieczyli opakowania tekturowe, łyżeczki plastikowe, banderole z kodem kreskowym i zastrzeżonym znakiem towarowym, mleko w proszku w opakowaniach foliowych, certyfikaty, klejarki i kleje oraz etykiety dostawy – wyjaśniają policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi

W tej chwili wszystko wskazuje na to, że proceder polegał na pakowaniu tańszego mleka dla niemowląt w opakowania droższych marek. Czy rodzice niemowląt powinni się obawiać o bezpieczeństwo swoich maluchów?

- My będziemy przekazywać informacje do Inspektora Nadzoru Farmaceutycznego – mówi nam Joanna Kącka i dodaje: - Nic nie wskazuje, że występuje zagrażanie skażenia mleka. Sprawa idzie w kierunku znaków towarowych i przestępczości gospodarczej – uspokaja rzeczniczka.

Dlatego podczas czynności w pod bełchatowskiej nieruchomości obecny był także konsultant bezpieczeństwa biznesowego, jako osoba upoważniona do stwierdzenia braku autentyczności produktu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE