Reklama

Po raz kolejny Niebieski Marsz przejdzie ulicami miasta

Opublikowano:
Autor:

Po raz kolejny Niebieski Marsz przejdzie ulicami miasta - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia 2 oraz 11 kwietnia Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Bełchatowie organizuje obchody Dni Świadomości Autyzmu „Ich świat, nasz świat, jeden świat”. Do uczestnictwa w przygotowanych wydarzeniach pracownicy ośrodka zapraszają bełchatowian. Patronat nad wydarzeniem sprawuje Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski.

- Po raz kolejny nasza placówka przyłącza się do międzynarodowej kampanii Światowego Dnia Autyzmu – mówi Małgorzata Stemplewska, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. gen. J. Głuchowskiego w Bełchatowie. - Chcemy szerzyć w naszym mieście wiedzę na temat autyzmu i pomagać osobom dotkniętym tym problemem poprzez happeningi, konferencje, spotkania, a także za pomocą środków masowego przekazu. 2 kwietnia przejdziemy niebieskim korowodem ulicami Bełchatowa, który przypomni jego mieszkańcom, że obok nich żyją osoby autystyczne, które mają swoje potrzeby, pragnienia i że ich świat jest inny i to od nas zależy, czy nas zaproszą do niego.

SOSW zachęca przedstawicieli fundacji, stowarzyszeń, dyrektorów i nauczycieli szkół i placówek oświatowych oraz uczniów i ich rodziców do wzięcia udziału w tegorocznych obchodach. Wspólnie z delegacjami z przedszkoli i szkół z miasta Bełchatowa o godz. 9.00 wyruszy pochód na Plac Narutowicza, aby tam wypuścić w niebo niebieskie balony, symbolizujące solidarność z osobami dotkniętymi autyzmem. Później zapraszamy wszystkich do sali widowiskowo-teatralnej MCK-Giganty Mocy w Bełchatowie na niezwykłe przedstawienie teatralne w wykonaniu rodziców i uczniów ze spektrum autyzmu z SOSW w Bełchatowie, pt. „Tulipan”.

Z kolei 11 kwietnia SOSW organizuje w placówce spotkanie z rodzicami dzieci ze spektrum autyzmu. Sylwia Mądra - matka dwunastolatka z Łodzi opowie, jak na co dzień wspiera swojego syna i pomaga mu w rozwijaniu swojego potencjału. Można będzie pozyskać od niej praktyczne porady związane z możliwością uzyskania pomocy od różnych instytucji działających na rzecz rodziny i dzieci. Spotkanie szkoleniowe będzie też okazją do poznania jej dziecka - Janka Gawrońskiego, aktora grupy teatralnej „Autentyczni Artyści” zrzeszającej dzieci i młodzież ze spektrum autyzmu, samoorzecznika, społecznika i uczestnika inicjatyw, tj. Autism Team, Jasna Strona Spektrum i „Chcemy całego życia”. Do udziału w części szkoleniowej Dni Autyzmu zaproszono Marię Dąbrowską-Jędral, która zaprezentuje Program HANDLE stworzony przez Judith Bluestone, dający rodzicom i opiekunom osób z trudnościami łagodne narzędzia do pracy w warunkach domowych. HANDLE wykorzystuje zasadę tzw. Łagodnego Wzmocnienia i jego celem jest uwolnienie potencjału osoby, by mogła pokonać swoje trudności i osiągnąć lepszą jakość życia.

PROGRAM OBCHODÓW

02.04.2019 r.

9.00 - „Niebieski korowód ulicami miasta",

8.55 – zbiórka – plac przy SOSW w Bełchatowie , ul. Targowa 20,

9.00 – wymarsz i przemarsz ulicami miasta Bełchatowa,

10.10– spotkanie na Placu Narutowicza, wystąpienie zaproszonych gości, wypuszczenie niebieskich balonów,

10.20 - „Tulipan” – przedstawienie teatralne w wykonaniu uczniów ze spektrum autyzmu
z SOSW w Bełchatowie i ich rodziców – sala widowiskowa MCK-Giganty Mocy,

11.04.2019 r.

I część dla wszystkich chętnych (po wcześniejszym zgłoszeniu się e- mail: sekretariat@soswbelchatow.pl) - "By z autyzmem żyło się lepiej"

godz.: 10.00 - 12.00

1) „Zrozumieć i pokochać dziecko z autyzmem”- refleksje rodziców dzieci ze spektrum autyzmu - panel dyskusyjny.

2) „Słowa prawdziwe o sobie i ludziach” - wystąpienia osób ze spektrum autyzmu.

2) Maria Dąbrowska-Jędral- zaprezentowanie Programu HANDLE.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE