Reklama

Reklama

Plenerowa siłownia na bełchatowskim osiedlu znowu zamieniła się w sadzawkę. Co na to magistrat?

Opublikowano: czw, 22 paź 2020 12:10
Autor:

Plenerowa siłownia na bełchatowskim osiedlu znowu zamieniła się w sadzawkę. Co na to magistrat?  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Plenerowa siłownia na osiedlu Olsztyńskim w Bełchatowie po raz kolejny zamieniła się w sadzawkę – mimo uprzednich zapewnień magistratu, że prace zabezpieczające to miejsce przed ponownym zalaniem ruszą, gdy tylko będzie taka możliwość.

Reklama

Po raz pierwszy o tym, że plenerowa siłownia znajdująca się pomiędzy ulicami Słoneczną i Żabią zamieniła się w sadzawkę, informowaliśmy już na początku lipca tego roku. Wówczas magistrat deklarował, że rozważanych jest kilka rozwiązań – a prace ruszą jak tylko teren będzie w pełni osuszony.

- Rozważamy kilka rozwiązań, które w przyszłości zapobiegłyby zalewaniu siłowni zewnętrznej przy ulicy Słonecznej. Jednym z nich jest wprowadzenie systemu odwodnienia w tym miejscu. Aby ruszyć z jakimikolwiek pracami, musimy zaczekać, aż teren będzie w pełni osuszony. Sytuację monitorujemy jednak na bieżąco – i jak tylko będzie taka możliwość, ruszymy z robotami w tym zakresie – informował w lipcu Urząd Miasta Bełchatowa.

Okazuje się jednak, że kilka gorących miesięcy nie wystarczyło, by prace w celu odwodnienia tego terenu ruszyły. Jedna z naszych czytelniczek przesłała do redakcji zdjęcia – widać na nich, że plenerowa siłownia po raz kolejny znalazła się częściowo pod wodą.

- Siłownia za os. Olsztyńskim po raz kolejny stała się idealną siedzibą dla kaczek – pisała czytelniczka.

A co na to magistrat? Urzędnicy tłumaczą, że o problemie wiedzą, jednak rozpoczęcie prac uniemożliwiła panują w kraju epidemia.

- Sytuacja związana ze zbieraniem się wody na terenie wspomnianej przez Pana siłowni zewnętrznej jest nam znana. Już w lipcu, kiedy problem pojawił się na etapie wykonania inwestycji, nasze służby podjęły interwencję u wykonawcy. Wówczas otrzymaliśmy zapewnienie, że problem zostanie jak najszybciej rozwiązany, a ekipy przystąpiły do montażu systemu odwadniającego. Niestety z powodu sytuacji epidemiologicznej, prace musiały zostać przerwane. Wykonawca deklaruje, że roboty dokończone zostaną w ciągu najbliższych tygodni - informuje magistrat.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE