Reklama

Reklama

Planują tysiąc szczepionek dziennie w Bełchatowie i powiecie. Powstaną nowe punkty masowych szczepień

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Urząd Wojewódzki w Łodzi

Planują tysiąc szczepionek dziennie w Bełchatowie i powiecie. Powstaną nowe punkty masowych szczepień - Zdjęcie główne

foto Urząd Wojewódzki w Łodzi

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Łącznie cztery Punkty Masowych Szczepień powstaną na terenie powiatu bełchatowskiego. Mieszkańcy przeciwko COVID-19 będą mogli zaszczepić się w Bełchatowie i Zelowie.

Reklama

O wyznaczenie puntów masowych szczepień do władz powiatu zwrócił się wojewoda łódzki. Starostwo wskazało już takie punky – trzy w Bełchatowie oraz jeden w Zelowie. Nie ujawniono jednak jeszcze, gdzie będą one się znajdowały. Jak informuje powiat, aktualnie trwają rozmowy z podmiotami leczniczymi, które podejmą współpracę w tym zakresie.

Starostwo zaznaczyło, że zadaniem wszystkich punktów w powiecie bełchatowskim będzie wykonywanie minimum 1050 szczepień dziennie, zgodnie z założeniem 800 szczepień tygodniowo na 10 tys. dorosłych mieszkańców.


- Chcielibyśmy, by efektem realizacji tego zadania oraz dobrej współpracy samorządu powiatu z podmiotami leczniczymi i administracją rządową było osiągnięcie odporności przez naszych mieszkańców. Daje to nadzieję na powrót do upragnionej przez wszystkich normalności, dlatego wspieramy zorganizowanie na terenie naszego powiatu kilku Punktów Masowych Szczepień – mówi Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski.

Jak informuje starostwo, obecnie trwają przygotowania do uruchomienia PMS, polegające na ich wyposażeniu zgodnie z wytycznymi NFZ. Po zakończeniu tego etapu zostanie opublikowany termin uruchomienia punktów i akcji szczepień.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy