Reklama

Placówki kulturalne i boiska w Bełchatowie zostaną otwarte. Kiedy zagramy na Orlikach?

Opublikowano:
Autor:

Placówki kulturalne i boiska w Bełchatowie zostaną otwarte. Kiedy zagramy na Orlikach? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Magistrat podjął decyzję w sprawie uruchomienia placówek kulturalnych i części miejskich obiektów sportowych. Dokładnie od 16 maja wznowią działalność m.in. bełchatowskie muzeum, biblioteka, Giganty Mocy. Natomiast od 4 maja chętni będą mogli pograć już na bełchatowskich Orlikach, jednak w zaledwie 6 osób.

Przysłowiowe „zielone światło” na uruchomienie placówek kulturalnych i części obiektów sportowych dał samorządom premier Mateusz Morawiecki, informując o wprowadzeniu drugiego etapu odmrażania gospodarki. Jak informuje magistrat, po konsultacjach z dyrektorami placówek, władze miasta podjęły decyzję o uruchomieniu m.in. biblioteki, muzeum oraz Gigantów Mocy.

- Planujemy, aby biblioteka, muzeum i ekspozycja Giganty Mocy były dostępne dla mieszkańców od 16 maja. Najbliższe dwa tygodnie są nam potrzebne do tego, aby obiekty odpowiednio przygotować. Musimy przeprowadzić ich dezynfekcję, a także wyposażyć je w środki ochrony osobistej dla zwiedzających – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.
Dyrektorzy już pracują nad przygotowaniem nowych regulaminów korzystania z placówek kultury, tak by zachowane były wszelkie wymogi bezpieczeństwa sanitarnego. Pracownicy tych placówek mają wrócić do swoich obowiązków 4 maja.

Miasto w ramach tzw. „odmrażania gospodarki” planuje również otworzyć dla mieszkańców część obiektów sportowych. Od 4 maja będzie można grać w piłkę na Orlikach. Jednak na szczególnych zasadach.

- Na tego typu obiektach w jednym czasie przebywać może maksymalnie 6 osób. Bez względu na to ile boisk znajduje się w danym kompleksie. Monitorowaniem liczby osób, które z nich korzystają, będą się zajmować animatorzy – trenerzy środowiskowi, którzy pracują na Orlikach – tłumaczy prezydent Mariola Czechowska.
Każdy, kto będzie chciał skorzystać z obiektu – przed wejściem – obowiązkowo będzie musiał zdezynfekować ręce. Obowiązywać będzie limit czasowy – jedna osoba będzie mogła grać maksymalnie jedną godzinę. Jest jednak możliwość wcześniejszej rezerwacji boisk. Na ten moment zamknięte pozostaną szatnie, toalety i zaplecza socjalne. Jak zapewnia miasto, wszystkie obiekty zostały już wyposażone w środki do dezynfekcji.

Limit grających oraz dezynfekcja dłoni obowiązywać będą również na boiskach treningowych przy ul. Staszica. Miejskie Centrum Sportu planuje także otworzyć korty tenisowe, z których będzie można korzystać od 16 maja. Jednocześnie grać na nich będą mogły maksymalnie 4 osoby.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE