Reklama

Plac zabaw pełen wyjątkowych atrakcji na osiedlu Budowlanych. Miasto ''nie pożałowało grosza''

Opublikowano:
Autor:

Plac zabaw pełen wyjątkowych atrakcji na osiedlu Budowlanych. Miasto ''nie pożałowało grosza'' - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Najmłodsi bełchatowianie, już w czerwcu będą mogli szaleć i bawić się na wyremontowanym placu zabaw na os. Budowlanych. Chodzi o obiekt w okolicy bloków 10 i 12. Demontaż starych i zużytych urządzeń rozpocznie się już w najbliższym czasie. Koszt wymiany urządzeń to 290 tys. zł. Plac ma być gotowy do końca maja.

Na brak atrakcji dla najmłodszych w Bełchatowie nie można narzekać. W mieście funkcjonuje bowiem około 40 nowoczesnych i dobrze wyposażonych placów zabaw. Do tego grona dołączy wkrótce obiekt na os. Budowlanych, który w najbliższym czasie zostanie wyremontowany. Jak będzie wyglądał?

Zgodnie z informacjami, jakie płyną z Urzędu Miasta, plac zabaw ma być podzielony na dwie strefy. Pierwsza z nich, będzie miała piaszczystą nawierzchnię, na której staną huśtawka, koparka, piaskownica oraz bujak. W strefie drugiej, na poliuretanowej nawierzchni do dyspozycji najmłodszych będzie duży zestaw zabawkowy, karuzela z rowerkami oraz czworościan wspinaczkowy. To jednak nie koniec atrakcji:

- Zamontowana zostanie huśtawka ważka, bujak quad, most linowy z talerzami a także tablice do gry w kółko i krzyżyk. Plac otoczony będzie palisadą syntetyczną, a całości dopełnią elementy małej architektury, czyli ławki i kosz na śmieci – informują miejscy urzędnicy.

Zgodnie z umową prace mają ruszyć w najbliższym czasie, a cały remont zakończyć się do końca maja tego roku. Inwestycja będzie kosztować 290 tys. zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE