Reklama

PiS prezentuje "jedynki" do jesiennych wyborów. W naszym okręgu liderem Antoni Macierewicz

Opublikowano:
Autor:

PiS prezentuje "jedynki" do jesiennych wyborów. W naszym okręgu liderem Antoni Macierewicz - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W sobotę, 13 lipca Prawo i Sprawiedliwość oficjalnie ogłosiło „jedynki” swoich list wyborczych w jesiennych wyborach parlamentarnych. W okręgu nr 10 obejmującym między innymi powiat bełchatowski zaskoczenia nie ma, listę otwiera Antoni Macierewicz.

Liderów otwierających listy we wszystkich 41 okręgach wyborczych w całym kraju, zaprezentował w minioną sobotę Jarosław Kaczyński (on sam jest „jedynką” na liście w okręgu warszawskim). Podczas konferencji prasowej Kaczyński podkreślił, że liderzy list w tegorocznych wyborach parlamentarnych, to synonim „zmiany i kontynuacji”. Ten pierwszy aspekt, to efekt wyborów eurowyborów i konieczności znalezienia nowych liderów.

- Nasze "jedynki" będą szczególnie zaangażowane w wybory - powiedział w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Przyglądając się innym „jedynkom” w naszym województwie, to w Łodzi (okręg nr 9) listę otwiera wicepremier, szef resortu kultury Piotr Gliński. Z kolei w Sieradzu (okręg nr 11) "jedynkę" ma posłanka Joanna Lichocka.

Antoni Macierewicz, były szef Ministerstwa Obrony Narodowej, po raz kolejny jest liderem listy PiS w okręgu nr 10. Ten swoim zasięgiem obejmuje, poza powiatem bełchatowskim, powiaty: piotrkowski, radomszczański, opoczyński, tomaszowski, rawski, skierniewicki i dwie miejscowości: Skierniewice i Piotrków Tryb.

W wyborach do Sejmu i Senatu, które odbyły się w 2015 roku Antoni Macierewicz zdobył blisko 34 tysięcy głosów. Z okręgu nr 10, z ramienia PiS posłami zostali także: Anna Milczanowska i Dariusz Kubiak. Do Sejmu z Platformy Obywatelskiej weszła Elżbieta Radziszewska. Z kolei w 2017 roku z powodu tragicznej śmierci Rafała Wójcikowskiego, w ławach sejmowych znalazła się kolejne bełchatowianka Małgorzata Janowska.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE