Reklama

Reklama

Pirotechnicy szukali bomby w bełchatowskim sanepidzie. Czy coś znaleźli?

Opublikowano: czw, 7 lis 2019 08:54
Autor:

Pirotechnicy szukali bomby w bełchatowskim sanepidzie. Czy coś znaleźli? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W miniony wtorek, 5 listopada w bełchatowskiej siedzibie sanepidu wszczęto alarm bombowy. Pracownicy placówki odebrali wiadomość e-mail, w której znajdowała się informacja o ładunku wybuchowym, który miałby znajdować się w budynku. Na miejsce natychmiast wezwano funkcjonariuszy policji oraz pirotechników

Reklama

Około godziny 13:00 pod budynkiem sanepidu pojawił patrol policji oraz pirotechnicy, których zadaniem było odnalezienie ładunku. Mundurowi od razu rozpoczęli poszukiwania, podejmując jednocześnie decyzję o nieewakuowaniu budynku. Po blisko godzinnej akcji funkcjonariusze stwierdzili, że był to fałszywy alarm.

Jak informuję rzecznik bełchatowskiej KPP, Iwona Kaszewska, w tym dniu na terenie województwa doszło jeszcze do dwóch fałszywych alarmów bombowych.

Przypominamy, że zgodnie z prawem, kto wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach [...] podlega karze pozbawienia wolności do lat 8.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

    ...

    Szef Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych skazany. Rafał Gaweł został skazany za oszustwa na szkodę banku, przedsiębiorców i fundacji oraz próbę udaremnienia egzekucji wierzytelności. Najpierw sąd wymierzył mu cztery lata więzienia; sąd apelacyjny obniżył karę do dwóch lat. Sprawa ma tyle wątków i o tylu okolicznościach trzeba by było powiedzieć, by zobrazować życie oskarżonego i naświetlić, jak naruszał on porządek prawny i czerpał z tego przez wiele lat korzyści materialne. Lansował się w mediach jako osoba działająca z pobudek altruistycznych, w interesie społecznym, która działała zgodnie z prawem i nikt nie został przez nią pokrzywdzony. Jest to nieprawda. Naprawdę z wieloma oskarżonymi miałem do czynienia, ale pierwszy raz widzę osobę, która postępując w taki sposób jest w stanie, stając przed kamerą atakować prokuraturę, zarzucać bezprawne działania osobom, które mają status pokrzywdzonych, a siebie wybielać. To jest wręcz niepojęte mówił Sędzia Sławomir Cilulko podczas uzasadniania 1 wyroku. Przestępstwa, których dopuszczał się oskarżony, nie mogą spotkać się z pobłażliwym traktowaniem. Dysponowanie środkami publicznymi wymaga przejrzystości i uczciwości. Tworzył on pozory działalności pro publico bono, a pożyczki i dotacje przyznawane na finansowanie projektów obywatelskich przeznaczał na własne cele - powiedziała w uzasadnieniu sędzia Alina Kamińska. Do dwóch lat więzienia obniżył w piątek Sąd Apelacyjny w Białymstoku karę dla współzałożyciela Teatru TrzyRzecze Rafała Gawła, wraz z innymi osobami oskarżonego m.in. o oszustwa związane z prowadzoną działalnością gospodarczą. Wyrok jest prawomocny. W pierwszej instancji wobec Rafała Gawła (zgodził się na podawanie w tej sprawie przez media jego danych i wizerunku) zapadł wyrok 4 lat więzienia. DOPÓKI DDBELCHATOW BĘDZIE USUWAĆ TEN KOMENTARZ TO BĘDĘ GO UMIESZCZAŁ POD PRAWIE KAŻDYM ARTYKUŁEM. STOP CENZURZE!.

  • 2 lata temu | ocena +10 / -10

    jołkipołki

    Sanepid sanepidem, a ja się pytam posłanki Janowskiej i prezesa Rydza - gdzie jest umowa dla GKS? Prezesik z posłanką mówili, że w przyszłym tygodniu. Gdzie umowa? Oszustwo?!