Reklama

Pijany syn ukradł matce samochód. Przejażdżkę skończył w areszcie

Opublikowano:
Autor:

Pijany syn ukradł matce samochód. Przejażdżkę skończył w areszcie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia 25-latek ukradł samochód własnej matce, po czym pijany ruszył na wycieczkę. Okazało się, że nie ma prawa jazdy. Trafił już do policyjnego aresztu, a w niedługim czasie będzie musiał wyjaśnić swoje zachowanie przed sądem.

W niedzielę 24 lutego ok 18:00 do bełchatowskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o kradzieży pojazdu z posesji na terenie gminy Bełchatów.

- Na miejscu policjanci zastali zgłaszającą, która podała, że sprawcą jest jej syn. Mężczyzna wykorzystując nieuwagę matki ukradł kluczyki od samochodu i bez jej wiedzy ani zgody odjechał seatem w kierunku miejscowości Postękalice. Pokrzywdzona podała też, że 25-latek z pewnością jest pijany i nie ma uprawnień do kierowania autem - informuje Iwona Kaszewska, rzecznik KPP Bełchatów.

Sprawca kradzieży został namierzony i ujęty w miejscowości Niedyszyna. Potwierdziły się informacje zgłaszającej - jej syn był pijany, miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu oraz nie posiadał uprawnień do kierowania.

- Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Odpowie też za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień, jest to przestępstwo zagrożone karą do 5 lat wiezienia - podsumowuje Iwona Kaszewska.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE