Reklama

Pijany pracownik spał w piwnicy bełchatowskiego przedszkola. Na miejsce wezwano policję

Opublikowano:
Autor:

Pijany pracownik spał w piwnicy bełchatowskiego przedszkola. Na miejsce wezwano policję  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Pijany pracownik spał w piwnicy jednego z bełchatowskich przedszkoli. Sprawę policji zgłosił inny mężczyzna – również pracujący w placówce. Na miejscu, funkcjonariusze przeprowadzili badanie alkomatem oraz udzieli mężczyźnie pomocy medycznej. W organizmie miał ponad 2,5 promila. Grozi mu grzywna, a nawet areszt.

W piątkowe przedpołudnie, dyżurny bełchatowskiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące pijanego pracownika jednego z przedszkoli na terenie Bełchatowa, który spał... w piwnicy placówki. Na miejsce udał się patrol policji. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość mężczyzny oraz udzielili pomocy medycznej. 44 -latek, w wydychanym powietrzu miał ponad 2,5 promila.

Wobec mężczyzny zostanie wszczęte postępowanie z art. 70 kodeksu wykroczeń, które brzmi następująco: "Kto, będąc niezdolny do czynności, której nieumiejętne wykonanie może wywołać niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia człowieka, taką czynność przedsiębierze albo kto poręcza ją osobie do jej wykonania niezdolnej lub wbrew obowiązkowi nadzoru dopuszcza do wykonania takiej czynności przez osobę niezdolną, podlega karze aresztu albo grzywny"

W trakcie postępowania wyjaśni się też, czy mężczyzna stawił się w pracy pijany, czy może alkohol spożywał już na miejscu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE