Reklama

Pijany bełchatowianin ruszył golfem na przejażdżkę. Nie spodziewał się, kto siedzi mu na "ogonie"

Opublikowano:
Autor:

Pijany bełchatowianin ruszył golfem na przejażdżkę. Nie spodziewał się, kto siedzi mu na "ogonie" - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Pijany kierowca golfa został ujęty przez policjanta, który tego dnia był już po służbie. Mężczyzna stracił prawo jazdy, grozi mu dodatkowo 2-letnia odsiadka.

Zdarzenie miało miejsce w środę 11 września tuż przed 16:00 w okolicach Galerii Olimpii. Podjeżdżający pod centrum handlowe funkcjonariusz po służbie zauważył mężczyznę, którego zachowanie budziło wątpliwości co do trzeźwości. Gdy obserwowany wsiadł do samochodu i odjechał, policjant postanowił ruszyć za nim. Jadąc za golfem i nie tracąc go z pola widzenia, zadzwonił do dyżurnego bełchatowskiej policji. Sposób jazdy podejrzanego jednoznacznie wskazywał, że jest on "niedysponowany", policjant postanowił podjąć działania.

- Na ulicy Czaplinieckiej kryminalny swoim autem zajechał mu drogę. Zaskoczony sytuacją kierowca sam wyłączył silnik. Kiedy zorientował się, że ma do czynienia ze stróżem prawa próbował uciec. Jego zamiary błyskawicznie uniemożliwił policjant, ujął go i przekazał w ręce przybyłemu na miejsce patrolowi policyjnemu - informuje Iwona Kaszewska z bełchatowskiej komendy.

Sprawdzono natychmiast trzeźwość ujętego 38-latka, miał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mieszkaniec Bełchatowa stracił już prawo jazdy i usłyszy zarzuty. Za jazdę po pijanemu grozi kara pozbawiania wolności do lat 2.

Bełchatowscy policjanci apelują:

- Każdy z nas może zapobiec tragedii. Reagujmy, kiedy mamy podejrzenie, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Nie bójmy się zainterweniować Informując o takich zachowaniach niejednokrotnie zapobiegamy tragedii na drodze. O każdej niepokojącej sytuacji można powiadomić policję dzwoniąc pod numer 112!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE