Reklama

Pijana matka zataczała się na chodniku w Zelowie, dziecko wypadło z wózka. Wezwano karetkę pogotowia...

Opublikowano:
Autor:

Pijana matka zataczała się na chodniku w Zelowie, dziecko wypadło z wózka. Wezwano karetkę pogotowia... - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Policjanci z zelowskiej komendy zatrzymali 41-letnią kobietę, która pod wpływem alkoholu opiekowała się dzieckiem. Mundurowych zaalarmował przechodzień, który widział całe zajście. Matka dziecka trafiła już do policyjnego aresztu i usłyszała zarzut narażenia dziecka na utratę życia lub zdrowia. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

Sytuacja miała miejsce w nocy 1 września, około godziny 00:40. Policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące pijanej kobiety, która opiekowała się rocznym dzieckiem. Po dojechaniu na miejsce – ul. Kościuszki w Zelowie, mundurowi zastali świadka zdarzenia, który trzymał na rękach roczną dziewczynkę.

- Zgłaszający zeznał, że idąc chodnikiem zwrócił uwagę na kobietę, która prowadziła dziecięcy wózek. Pani zataczała się, straciła równowagę i upadła na chodnik, przewracając również wózek, z którego wypadło dziecko – informuje KPP Bełchatów.

W czasie, gdy zgłaszający sprawę kontaktował się z policją i dopilnował, by dziecko było bezpieczne, kobieta próbowała wstać, tracąc cały czas równowagę.

Na miejsce zdarzenia wezwano zespół pogotowia ratunkowego, który zdecydował o przewiezieniu rocznej dziewczynki do szpitala w Łasku.

Badanie alkomatem wykazało, że 41-latka miała w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Kobieta została zatrzymana, a po wytrzeźwieniu usłyszała zarzuty narażenia dziecka na utratę życia lub zdrowia – została objęta policyjnym dozorem. Za tak nieodpowiedzialne zachowanie, matce grozi do 5 lat pozbawienia wolności. O zdarzeniu poinformowany został też sąd rodzinny i opiekuńczy – to instytucje mogące ograniczyć lub pozbawić władzy rodzicielskiej. Dziecko, decyzją sądu trafiło pod opiekę swojej cioci. Sprawą zajmują się mundurowi z komisariatu w Zelowie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE