Reklama

Pijana babcia ''opiekowała się'' wnuczką. Kobieta miała ponad 3 promile alkoholu!

Opublikowano:
Autor:

Pijana babcia ''opiekowała się'' wnuczką. Kobieta miała ponad 3 promile alkoholu! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Bulwersująca sytuacja przed jednym z bloków na ulicy Czaplinieckiej w Bełchatowie. Pijana babcia opiekowała się 3-letnią wnuczką. Jeden z mieszkańców zareagował i zadzwonił po straż miejską. Wezwano też policję.

Do zdarzenia doszło przed jednym z bloków na ulicy Czpalinieckiej w sobotnie (8 sierpnia) popołudnie ok. godz. 17.30. Jeden z mieszkańców zauważył, że na ławce siedzi pijana 37-letnia kobieta, która „opiekuje się” 3-letnią wnuczką . Na miejsce wezwano patrol straży miejskiej.

- W czasie, gdy pijana młoda babcia opiekowała się wnuczką, mama była w pracy. Z relacji mieszkańca wynikało, że kobieta jest po spożyciu alkoholu. Siedziała odrętwiała na ławce przed blokiem – mówi Piotr Barasiński, komendant Straży Miejskiej w Bełchatowie.

Jak dodaje, funkcjonariusze natychmiast zajęli się dzieckiem. Na miejsce sprowadzono też matkę dziecka, której oddano całą i zdrową córkę. Wcześniej dziewczynkę nakarmił… jeden z pracowników pizzerii.

- Apelujemy, aby dzieci zostawiać pod opieką osób odpowiedzialnych. Tutaj chodzi o bezpieczeństwo, przecież to dziecko mogło wyjść na ulicę albo też oddalić się w nieznanym kierunku. Na szczęście w tej sytuacji udało się w porę zareagować i dziewczynce nic się nie stało – mówi Piotr Barasiński.

Młoda babcia, która po spożyciu alkoholu opiekowała się wnuczką, może mieć kłopoty. Na miejsce wezwany został patrol policji, który przejął wobec kobiety dalsze czynności wyjaśniające. Okazało się, że w wydychanym powietrzu miała... grubo ponad 3 promile alkoholu.

Policja prowadzi postępowania w kierunku art. 160 par. 1 czyli narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za taki czyn grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE