Reklama

Pierwszy śnieżny dzień i aż 8 kolizji

Opublikowano:
Autor:

Pierwszy śnieżny dzień i aż 8 kolizji - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zima to czas wzmożonych ilości zdarzeń drogowych. Wczoraj w jej pierwszym ataku, kiedy spadło kilkanaście centymetrów śniegu policyjne niechlubne statystyki w ilości kolizji poszły w górę, na szczęście nikt w nich nie ucierpiał.

Mundurowi odnotowali osiem zdarzeń. Przyczyną dwóch z nich – w gminie Drużbice i Szczerców - były dzikie zwierzęta.

- 33-letni kierujący renaultem, przejeżdżając przez miejscowość Głupice natknął się na watahę dzików. Stado uciekło, niestety kierowca nie wyhamował i uszkodził przód pojazdu. Drugie zdarzenie miało miejsce na terenie gminy Szczerców. 29-letni kierujący oplem, jadąc przez miejscowość Kościuszki, spotkał na swojej drodze sarnę. Zwierzę padło na miejscu. Na szczęście kierujący nie odniósł żadnych obrażeń – informuje Ewelina Maciejewska z KPP w Bełchatowie.

Policjanci cały czas apelują o dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych. W okresie jesienno – zimowym te często i dynamicznie ulegają zmianom. Wystarczy niewielka ilość deszczu czy pośniegowego błota, które w połączeniu z przygruntowym przymrozkiem tworzą śliską nawierzchnię jezdni. Zmrok, zły nastrój, który obniża naszą koncentrację i szybkość reakcji są dodatkowymi elementami utrudniającymi kierowanie. Pamiętajmy też o zwierzynie, która w poszukiwaniu pożywienia migruje, a zbliżając się do dróg często wkracza na nie powodując olbrzymie zagrożenie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE