Reklama

Pielęgniarka z koronawirusem w bełchatowskim DPS. Ile osób mogło się zarazić?

Opublikowano:
Autor:

Pielęgniarka z koronawirusem w bełchatowskim DPS. Ile osób mogło się zarazić?  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Prawie 150 osób z bełchatowskiego Domu Pomocy Społecznej zostanie przebadanych pod kątem zakażenia koronawirusem. Wszystko po tym, jak SARS-CoV-2 wykryto u jednej z pielęgniarek opieki długoterminowej, która świadczyła pracę na terenie DPS-u w Bełchatowie.

W czwartek, 13 sierpnia dyrektor bełchatowskiego DPS-u otrzymał z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej informację o tym, że jedna z pielęgniarek, która pracowała dla firmy zewnętrznej i świadczyła usługi na terenie placówki, jest chora na COVID-19.

Jak informuje bełchatowskie starostwo, natychmiast podjęto działania, które mają zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa. 6 osób, (4 pielęgniarki i 2 opiekunów) zostało już objętych 14-dniową kwarantanną. Mieszkańcy DPS-u, którzy mogli mieć kontakt z zarażoną zostali przeniesieni do oddzielnych pokoi i znajdują się pod obserwacją.

Na jutro, 15 sierpnia zaplanowano testy dla 87 mieszkańców, 53 pracowników oraz 4 pielęgniarek – ich wyniki poznamy w przeciągu najbliższych kilku dni.

- Do 21 sierpnia odwołano wizyty lekarskie mieszkańców w poradniach, z wyjątkiem zaistnienia sytuacji zagrażającej zdrowiu i wymagającej hospitalizacji. Do odwołania wstrzymano przyjmowanie nowych mieszkańców. W jednostce na bieżąco stosowane są środki ochrony indywidualnej – informują powiatowi urzędnicy.

Dalsze działania będą uzależnione od bieżącej sytuacji epidemicznej w placówce.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE