Reklama

PGE wyciąga pomocną dłoń do szpitala w Bełchatowie. Ile milionów przeznaczą na walkę z koronawirusem?

Opublikowano:
Autor:

PGE wyciąga pomocną dłoń do szpitala w Bełchatowie. Ile milionów przeznaczą na walkę z koronawirusem? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Szpital wojewódzki w Bełchatowie otrzymał od Polskiej Grupy Energetycznej wsparcie finansowe na walkę z koronawirusem. Placówka znalazła się wśród siedmiu ośrodków z kraju, które wytypowało Ministerstwo Aktywów Państwowych. Energetyczny koncern na pomoc służbie zdrowia planuje przeznaczyć łącznie 5 mln zł.

Darowizna od PGE zostanie przeznaczona na zakup sprzętu medycznego, środków ochrony osobistej, testów diagnostycznych czy też aparaturę do intensywnej terapii. Pieniądze trafią w sumie do siedmiu placówek na terenie kraju. Wśród nich znalazł się również bełchatowski szpital.

Na liście ośrodków, którym zdecydowano się przekazać wsparcie finansowe, znalazły się m.in. Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach, Szpital Specjalistyczny im. Edmunda Biernackiego w Mielcu, Zakład Opieki Zdrowotnej w Skarżysku-Kamiennej, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Zgierzu, Wojewódzki Szpital w Białej Podlaskiej i Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie. Powyższe placówki mają już na kontach pieniądze od PGE. Całość ma być przeznaczona na wsparcie walki z koronawirusem.

- W rekordowo szybkim tempie przekazaliśmy środki w formie darowizn na konta siedmiu szpitali w Polsce i już dzisiaj mogą one zostać wykorzystane na zakup m.in. sprzętu medycznego, środków ochrony osobistej i środków do dezynfekcji, testów diagnostycznych i aparatury do intensywnej terapii – mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Jak informuje spółka, wartość darowizny PGE wyniesie w sumie 5 mln zł, z czego do siedmiu szpitali w Polsce trafiło już łącznie 3,9 mln zł. Koncern wspólnie z Ministerstwem Aktywów Państwowych ustala listę kolejnych szpitali, do których trafi wsparcie finansowe.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE