reklama

Wolontariusze PGE GiEK S.A. pomagają mieszkańcom. „Wzruszenie było ogromne”

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wolontariusze PGE GiEK S.A. pomagają  mieszkańcom. „Wzruszenie było ogromne” - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
17
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
PGE w regioniePracownicy centrali GiEK, elektrowni i kopalni Bełchatów po raz kolejny zostali wolontariuszami. Do akcji „Wolontariat Dobrej Energii”, organizowanej przez Fundację PGE, zakwalifikowanych zostało 20 projektów pracowniczych. Kto otrzymał pomoc i na czym ona polegała?

„Wolontariat Dobrej Energii” to inicjatywa, która umożliwia pracownikom Grupy Kapitałowej PGE aktywne zaangażowanie się w projekty społeczne i charytatywne. Dla samej fundacji to jeden z kluczowych elementów strategii społecznej odpowiedzialności, której celem jest pozytywne działanie wspólnie z mieszkańcami regionów, w których działa GK PGE. 

- Wolontariat Dobrej Energii to nasza odpowiedź na potrzebę dzielenia się dobrą energią i niesienia pomocy tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna – wyjaśnia energetyczny koncern. 

W ramach akcji „Wolontariat Dobrej Energii” do realizacji zostało zakwalifikowanych 20 projektów z GK PGE, z czego aż 9 z nich należy do pracowników PGE GiEK, a 5 dotyczy lokalizacji bełchatowskiej.

Pracownicy przygotowali projekt pn. „Pozytywne Generowanie Energii” i wsparli podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Bełchatowie. Jak podkreślają pomysłodawcy, celem projektu była pomoc w wyposażeniu salki fotograficznej - zakup sprzętu do fotografowania i filmowania, a także wspólne warsztaty, podczas których rozwijano pasję młodych podopiecznych placówki. Projekt miał także głębszy wymiar – stał się wspólną drogą, podczas której uczestnicy oraz wolontariusze Fundacji PGE mieli okazję odkrywać potencjał, pasje i ogromne pokłady kreatywności.

- Efektem współpracy są nie tylko rozwinięte umiejętności artystyczne uczestników, ale także budowanie pewności siebie, radość ze wspólnej aktywności i wzrost społecznej świadomości na temat potrzeb oraz możliwości osób z niepełnosprawnościami – mówi Urszula Smolarz z Elektrowni Bełchatów, lider projektu. – Warsztaty polegały na tym, że ich uczestnicy mogli stanąć po jednej 
i po drugiej stronie obiektywu. Każdy mógł zostać fotografem i modelem – dodaje.

Zwieńczeniem projektu jest wernisaż fotografii „Zostań Polską Gwiazdą Estrady!” -  podopieczni warsztatów wcielili się w gwiazdy polskiej sceny. Wystawę zdjęć można oglądać w MCK PGE Giganty Mocy. 

- Wernisaż ten jest nie tylko prezentacją pięknych i poruszających prac, ale przede wszystkim dowodem na to, jak wielka moc drzemie we współpracy i wzajemnym wsparciu – mówi Urszula Smolarz. - Wzruszenie było ogromne. Kiedy człowiek widzi radość rodziców i ich dzieci, to po prostu serce się raduje. 

W ramach wolontariatu pracowniczego PGE powstanie sala relaksu i wyciszenia w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Głuchowskiego w Bełchatowie, w planach jest również rozbudowa siłowni zewnętrznej w parku, w miejscowości Wojciechów. Zakończony został projekt w gminie Kluki pod hasłem „Bezpieczny Dom – Nie dla Czadu”, którego głównym celem był rozwój świadomości i wiedzy z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Finał całego przedsięwzięcia odbył się w Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Klukach. W trakcie spotkania mieszkańcy otrzymali ponad 80 czujników dymu i czadu. Spotkanie było też okazją do podsumowania konkursu plastycznego o bezpieczeństwie przeciwpożarowym. Dla uczniów starszych klas zorganizowano test wiedzy z zakresu bezpieczeństwa pożarowego i przeciwdziałania zatruciom tlenkiem węgla. 

- Dla mnie to kolejna akcja wolontariatu. Dlaczego biorę w niej udział? Dobro wraca, zawsze to powtarzam. Pomagając bezinteresownie sprawiamy też, że świat, w którym żyjemy, staje się bardziej ludzki, przyjazny. Nawet najmniejsza pomoc jest cegiełką, która buduje lepszy świat – mówi Tomasz Tarnowski z KWB Bełchatów, lider projektu. 

W ramach akcji „Wolontariat Dobrej Energii”, pracownicy PGE GiEK, przygotowali również projekty: Szkolna strefa relaksu „Eko Luzownia”, liderem zespołu jest Paulina Król - Migała z centrali PGE GiEK, Kulajmy razem, którego liderem jest Mariusz Watoła z Elektrowni Rybnik, Stworzenie meteoogrodu przez zespół Marka Jasińskiego z KWB Turów, Szach Mat projekt realizowany pod przewodnictwem lidera Piotra Milewskiego z KWB Turów oraz warsztaty pt.  „Z głową w kwiatach” – polegające na tworzeniu kwiatowych fascynatorów wraz z sesją zdjęciową dla mieszkanek osiedla Zatonie w Bogatyni zainicjowany przez liderkę Sylwię Holinkę-Walczak z Elektrowni Turów. 

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
logo