reklama
reklama

PGE zorganizowała największą w Polsce lekcję WF-u. Zajęcia prowadził m.in. Mariusz Wlazły

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

PGE zorganizowała największą w Polsce lekcję WF-u. Zajęcia prowadził m.in. Mariusz Wlazły - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
3
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
PGE w regionie Łącznie ponad dwa tysiące uczestników wzięło udział w wydarzeniu „PGE Największa Lekcja WF-u”, które odbyło się już po raz 9. Zajęcia w Ergo Arenie prowadzili znani sportowcy, wśród których znalazł się doskonale znany w Bełchatowie, siatkarz Mariusz Wlazły.
reklama

Jak podkreślają organizatorzy „największej lekcji WF-u”, celem projektu jest przede wszystkim zachęcenie najmłodszych uczniów do regularnego uczestnictwa w szkolnych zajęciach wychowania fizycznego, jak również zainicjowanie kontaktu ze sportem oraz sportowa zabawa pod okiem profesjonalnych trenerów.

- W PGE, będąc partnerem polskiego sportu i animatorem rozwoju kultury fizycznej dzieci i młodzieży wierzymy, że regularne zajęcia sportowe w przypadku najmłodszych mają ogromny wpływ na ich prawidłowy rozwój, wyższą samoocenę czy zdolność nawiązywania relacji. Dlatego współpracujemy z podmiotami, które podzielają naszą pasję i wspólnie dążymy do tego, by rozbudzić w dzieciach zainteresowanie sportem i motywację do ruchu i aktywności. Sportowa drużyna Artura Siódmiaka jest jednym z naszych partnerów, z którymi od lat możemy działać na rzecz rozwoju sportu i podnoszenia fizycznej sprawności wśród najmłodszych w ramach „Największej Lekcji WF-u” – mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Podczas zajęć w gdańskiej Ergo Arenie zostały przygotowane specjalne obwody stacyjne. Uczestnicy zostali podzieleni na kilkanaście grup i mieli do wykonania różne ćwiczenia, jak gra w piłkę ręczną, mierzenie rzutu prędkości piłki do bramki przy pomocy specjalnego urządzenia (prędkościomierza), czy ogólnorozwojowe ćwiczenia, jak skok przez płotki kończący się rzutem do bramki, bieg przez drabinkę koordynacyjną oraz rzut do bramki.

- Wysiłek fizyczny ma wpływ na rozwój najmłodszych. Sportowa pasja może również odegrać rolę w przeciwdziałaniu niebezpiecznemu zjawisku jakim staje się w ostatnich latach depresja wśród dzieci i nastolatków. Efektem wyjątkowych „Lekcji WF-u” organizowanych dzięki wsparciu Grupy PGE, jest także stałe powiększanie bazy selekcyjnej dla licznych dyscyplin sportu. Wsparcie sponsoringowe PGE buduje przyszłość polskiego sportu zwiększając szansę, że najbardziej utalentowanego dzieci będą mogły uprawiać swoją wybraną dyscyplinę – Artur Siódmiak, były reprezentant Polski w piłce ręcznej, wicemistrz świata z 2007 roku i brązowy medalista mistrzostw świata z 2009.

Nad prawidłowym przebiegiem treningu czuwali trenerzy i wolontariusze, a w wydarzeniu wzięli udział znani sportowcy. Poza wspomnianym Siódmiakiem, byli to m.in. Mariusz Wlazły, Damian Wleklak, Jakub Wawrzyniak, Michał Karmowski i Patryk Zaborowski.

„PGE Największa Lekcja WF-u” to niejedyne wydarzenie, które PGE wspiera w ramach promocji aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. W ramach „rozgrzewki” przed „PGE Największą Lekcją WF-u” w październiku organizowane były „Szkolne Lekcje WF-u” wspierane przez PGE, które odbyły się w Siemieniu, Parczewie, Białej Podlaskiej, Siemiatyczach, Siechnicach i Pławnicy. Tegoroczny cykl „PGE Szkolnych Lekcji WF-u” to ponad 600 uczestników z mniejszych ośrodków, którzy podjęli sportowe wyzwanie ekipy Artura Siódmiaka. Dodatkowo w tym roku w przededniu wakacji, 15 czerwca 2023 r. odbyła się pierwsza „PGE Letnia Największa Lekcja WF-u”, czyli letnia odmiana lekcji wychowania fizycznego, w trakcie której, na specjalnie przygotowanych na piasku stacjach multisportowych, uczestnicy mogli spróbować swoich sił w plażowej piłce ręcznej i konkurencjach ogólnorozwojowych. W tegorocznej „PGE Letniej Największej Lekcji WF-u” udział wzięło ponad 600 uczniów szkół podstawowych.

PGE Junior czyli wsparcie dzieci i młodzieży

PGE podkreśla, że to właśnie na rozwój sportu dzieci i młodzieży szczególnie intensywnie kładzie nacisk w swoich działaniach sponsoringowych. Na przykład w ramach programu PGE Junior wspieranych jest ponad 26 akademii sportowych czyli ponad 6000 młodych zawodników różnych dyscyplin, takich jak: piłka nożna, siatkówka, koszykówka czy piłka ręczna, ale także łyżwiarstwo synchroniczne, judo, squash czy rugby. Energetyczny koncern pomaga w ten sposób realizować sportowe pasje młodego pokolenia w różnych dyscyplinach sportu.

- Celem PGE jest zapewnienie ciągłego rozwoju młodych sportowców, którzy w przyszłości zasilą drużyny seniorskie. Cel ten jest realizowany w ramach programu „PGE Junior” poprzez sponsoring dziecięcych klubów sportowych, głównie w regionach, w których PGE prowadzi działalność biznesową – informuje energetyczny koncern.

Dzięki zajęciom i sportowej rywalizacji podopieczni wyrabiają w sobie zdrowe nawyki związane z aktywnością fizyczną, nabywając jednocześnie umiejętności niezbędne w dorosłym życiu, takie jak systematyczność czy umiejętność współpracy w grupie. Celem programu jest kształtowanie charakteru młodych zawodników, podtrzymywanie pasji oraz rozwój umiejętności przez treningi pod okiem wykwalifikowanych trenerów.

Od 2021 roku PGE Polska Grupa Energetyczna organizuje piłkarski „Turniej PGE Junior”. Na murawie PGE Narodowego odbyły się dotychczas trzy turnieje, w których w 2021 roku wzięło udział - 6, w 2022 roku - 12, a w 2023 roku aż 18 akademii piłkarskich wspieranych przez PGE. Młodzi adepci mieli niebywałą okazję gry na największej sportowej arenie w kraju, która nazywana jest „domem reprezentacji Polski w piłce nożnej”. Po zmaganiach na boisku w trakcie dotychczasowych edycji pamiątkowe medale i upominki młodym piłkarzom wręczali m.in. byli reprezentanci Polski w piłce nożnej – Sebastian Mila, Adam Matysek, Radosław Gilewicz, Marcin Żewłakow, Michał Żewłakow czy Tomasz Kłos.

Na murawie PGE Narodowego 21 września 2023 roku odbył się trzeci już Turniej PGE Junior, w którym wzięło udział aż 18 akademii piłkarskich wspieranych przez PGE. Drużyny składały się z maksymalnie z 15 uczestników (roczniki 2012-2013 w przypadku drużyn chłopięcych oraz roczniki 2011-2013 w przypadku zawodniczek). Zespoły zostały podzielone na 3 grupy. Każda drużyna zagrała 5 meczów po 15 minut każdy. Mecze rozgrywane były na trzech boiskach z naturalną nawierzchnią, z bramkami w rozmiarze 5 m x 2 m. Po zakończeniu sportowej rywalizacji odbyła się dekoracja. Pamiątkowe medale i upominki wręczyli zawodnikom byli reprezentanci Polski Marcin Żewłakow, Michał Żewłakow oraz Tomsz Kłos.

Drużyny wspierane przez PGE, które wzięły udział w turnieju: Akademia Piłkarska PGE FKS Stal Mielec, FC Lesznowola, Akademia Widzewa, Akademia Piłkarska Avii Świdnik, Akademia Glinik Gorlice, PGE Młode Perły Lublin, Akademia Piłkarska Broni Radom, MKS Granica Bogatynia m MKS Mazur Ełk, Akademia Piłki Nożnej Łomża, Akademia MKP Kotwica Kołobrzeg – PGE Grupy Młodzieżowe, KS Halinów, KS Podhalanin Biecz, KS SEMP Ursynów, KS Polonia Bystrzyca Kłodzka, MLKS Józefovia, MKS Polonia Przemyśl oraz KS Ursus.

Nowa strategia sponsoringowa

W 2021 roku PGE przyjęła strategię sponsoringową, która wskazała strategiczne kierunki działalności sponsoringowej grupy energetycznej. Od tego czasu działalność sponsoringowa PGE realizowana jest w ramach programów: MOCna Liga PGE, Moc Wiatru i Wody, Sportowa Zima z PGE, Moc e-mocji, PGE Junior, PGE Kulturalna Grupa Energetyczna oraz PGE Dumni z Historii.

Każdy z tych programów zbudowany został w kontekście dążenia PGE do efektywności i skuteczności o szerokim charakterze, czyli w powiązaniu nie tylko z działalnością operacyjną, ale również z odpowiedzialnym przywództwem rynkowym i społecznym, polegającym na kreowaniu warunków dla rozwoju w kluczowych obszarach dla polskich rodzin.

Planując działania sponsoringowe Grupa PGE uwzględnia zarówno cele związane z budową wartości marki PGE, jak i dążenie do wspierania inicjatyw społeczno-edukacyjnych istotnych dla polskich rodzin. Projekty sponsoringowe PGE są przejawem dobrej współpracy ze społecznościami lokalnymi w lokalizacjach, w których Grupa PGE obecna jest od wielu lat, ale też w tych, w których PGE dopiero zaczyna prowadzić swoją działalność.

Sponsoring PGE Polskiej Grupy Energetycznej zorientowany jest na efekty zarówno biznesowe, jak i społeczne oraz umiejscowiony w konkretnym miejscu i czasie z myślą o klientach, partnerach i inwestorach.

Bieżąca działalność sponsoringowa PGE to zaangażowanie na wielu poziomach: profesjonalnym, amatorskim, dziecięcym i edukacyjny, a każdy z projektów realizowany jest w ramach tematycznych programów.

Jako partner polskiego sportu i animator rozwoju kultury fizycznej dzieci i młodzieży PGE zapewnia środki finansowe niezbędne do tworzenia struktur rozwoju sportu dzieci i młodzieży w społecznościach lokalnych, a także wspiera poprawę warunków konkurowania polskich sportowców na arenie międzynarodowej. Tylko w 2022 roku blisko 18 tysięcy dzieci mogło brać udział w zajęciach sportowych, których łączny czas to ponad 110 tysięcy godzin. Natomiast wspierani przez PGE sportowcy zdobyli dla Polski w tym samym czasie blisko 250 medali na zawodach rangi mistrzostw świata i Europy.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
reklama
reklama