Reklama

Reklama

PGE wspiera finansowo bełchatowskie kluby

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PGE w regionie W hali Energia odbyła się uroczystość przekazania symbolicznych czeków dla PGE Skry Bełchatów oraz Akademii GKS Bełchatów. PGE GiEK zapowiada, że będzie wspierać finansowo bełchatowskie kluby.

Reklama

W hali Energia odbyło się uroczyste przekazanie symbolicznych czeków ze wsparciem finansowym dla dwóch największych bełchatowskich klubów sportowych: Skry i GKS. W nowym sezonie obie zasłużone drużyny będzie sponsorować PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, którego oddziałami są bełchatowska kopalnia i elektrownia. GKS Bełchatów na swoją działalność otrzymał 1 mln 250 tys. zł, natomiast Skra 1 mln 300 tys. zł.

Andrzej Legeżyński, prezes zarządu PGE GiEK, podkreślał podczas uroczystości, że spółka od lat angażuje się w szeroko rozumiane wspieranie sportu w miastach, w których zlokalizowane są jej oddziały. Przypomniał, że na przestrzeni ostatnich kilku lat koncern przekazał na działalność sportową łącznie ok. 8 mln zł, a tylko w tym roku spółka wsparła sport kwotą 4 mln zł.

- PGE GiEK stara się w sposób maksymalnie możliwy wspierać działania, które propagują sport w miejscowościach, w których działamy. Dzięki temu młodzież jest zaangażowana w rozwój sportu, a także we własny rozwój. Staramy się, aby te działania były wspierane przez nas już od najmłodszych lat i doprowadziły do tego, aby w przyszłości akademie, którym pomagamy, były kuźnią talentów. Chcemy, aby młodzież w Bełchatowie mogła się rozwijać i w przyszłości stać się zasobem dla reprezentacji Polski – powiedział Andrzej Legeżyński.

Na uroczystości obecna była również posłanka Małgorzata Janowska, która podkreślała swoje pełne poparcie dla działań wspierających bełchatowski sport. Jak zaznaczyła, wierzy w to, że wsparcie finansowe PGE GiEK pomoże odbudować bełchatowski GKS, który będzie mógł ponownie zająć należne miejsce w piłkarskiej Ekstraklasie.

- Szczególnie ważne pod kątem naszej przyszłości, przyszłości naszych małych ojczyzn jest wsparcie dzieci i młodzieży, na różnych płaszczyznach, również tej sportowej. Sport kształtuje młode charaktery, uczy zdrowej rywalizacji. Biorąc pod uwagę istotę wsparcia sportu amatorskiego, nieustannie rozmawiam z przedstawicielami biznesu - lokalnych firm, które mają potencjał i widzą potrzebę utrzymania klubów sportowych na terenie miasta i okolic. To wsparcie dla działalności sportowej dzieci i młodzieży będę utrzymywać także w przyszłości – powiedziała Małgorzata Janowska.

Za finansowe wsparcie dziękowali również przedstawiciele bełchatowskich klubów.

- Skra Bełchatów to wiele lat tradycji siatkówki w Bełchatowie. Te wszystkie działania na rzecz młodzieży uprawiającej siatkówkę, nie byłyby możliwe bez wsparcia koncernu PGE GiEK. Za to jesteśmy bardzo wdzięczni – powiedział Grzegorz Stawinoga, wiceprezes Skry Bełchatów.

Ponad milion złotych wsparcia od energetycznego koncernu dla bełchatowskiego GKS to szansa na nowe otwarcie po ogłoszeniu upadłości i rozpoczęciu rozgrywek od 4. ligi.

- Bez tego wsparcia nie byłoby to możliwe. Klub ma ogromne rzesze kibiców, na naszych obiektach trenuje ponad 300 dzieci. Dlatego uważam, że jest dla kogo robić piłkę w Bełchatowie – powiedział Szymon Serwa, prezes Akademii PGE GKS Bełchatów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE