Reklama

PGE przeznacza 5 mln zł na walkę z koronawirusem

Opublikowano:
Autor:

PGE przeznacza 5 mln zł na walkę z koronawirusem - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Polska Grupa Energetyczna postanowiła przekazać 5 mln zł na wsparcie działań związanych z zatrzymaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Spółka chce też pomóc emerytowanym pracownikom. Planuje do tego zaangażować wolontariat pracowniczy.

Energetyczny koncern poinformował, że przekaże łącznie 5 mln zł na wsparcie działań podejmowanych przez administrację rządową w walce z koronawirusem. Spółka podkreśliła, że jest w kontakcie z Ministerstwem Aktywów Państwowych.

- Jednocześnie koncentrujemy działania na bezpieczeństwie naszych Pracowników, co jest gwarancją stabilnych i niezakłóconych dostaw energii elektrycznej i ciepła do polskich domów, szpitali, instytucji i firm – mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu Polskiej Grupy Energetycznej. – Szczególną uwagę poświęcamy seniorom, w tym emerytowanym pracownikom PGE. Budujące jest również to, że udało nam się zaangażować naszych pracowników zarówno do pomocy starszym, jak i do wsparcia obsługi Infolinii NFZ – dodaje.

PGE poinformowało, że nawiązało kontakt z emerytowanymi pracownikami PGE i sprawdza w jaki sposób może pomóc osobom będącym w grupie największego ryzyka. Spółka zaangażowała załogę do działań w ramach wolontariatu.

Koncern jest również w trakcie uzgodnień z Krajowym Instytutem Gospodarki Senioralnej w celu dystrybucji części środków do dezynfekcji rąk zamówionych w Orlen Oil przez spółkę.

- Grupa PGE wydelegowała pięćdziesięciu Pracowników do wsparcia obsługi Infolinii NFZ,gdzie można uzyskać wszystkie niezbędne informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem – poinformowała spółka.

Infolinia obsługuje kilka tysięcy połączeń dziennie i Pracownicy Grupy PGE będą pomagać w obsłudze tych połączeń. Praca będzie wykonywana przez pracowników, którzy zostali oddelegowani do pracy zdalnej i odbywać się będzie w godzinach pracy oraz za pomocą telefonu służbowego. Wszyscy Pracownicy przechodzą odpowiednie szkolenie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE