Reklama

PGE podjęło decyzję, taka sytuacja ma miejsce po raz pierwszy od wielu lat

Opublikowano:
Autor:

PGE podjęło decyzję, taka sytuacja ma miejsce po raz pierwszy od wielu lat - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W tym roku nie będzie można obejrzeć z bliska energetycznego giganta, nie odbędzie się bowiem dzień otwarty w elektrowni Bełchatów. PGE GiEK ze względu na pandemię koronawirusa, postanowiło odwołać wszystkie imprezy towarzyszące tegorocznym obchodom Dnia Energetyka, a do takich zaliczało się również to wydarzenie, które od wielu lat odbywało się na przełomie sierpnia oraz września i spotykało się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców regionu.

Ci, którzy liczyli na to, że w tym roku będą mogli zwiedzić największą elektrownię konwencjonalną na węgiel brunatny w Europie, niestety będą musieli obejść się smakiem. Jak należało się spodziewać, koncern PGE GiEK, którego bełchatowska elektrownia jest oddziałem, podjął decyzję o rezygnacji z tegorocznych dni otwartych w zakładzie. Powód? Pandemia koronawirusa i obostrzenia epidemiczne. Z tego względu odwołano wszystkie imprezy towarzyszące tegorocznym obchodom Dnia Energetyka.

Dni otwarte organizowane były przez elektrownię od wielu lat i cieszyły się dużym zainteresowaniem zwiedzających, którzy przyjeżdżali nie tylko z Bełchatowa, ale także z innych miast regionu, a także dalszych zakątków Polski. Każdego roku energetycznego giganta odwiedzały setki osób. W rolę przewodników wcielali się pracownicy elektrowni, którzy na zaplanowanej trasie pokazywali najważniejsze obiekty elektrowni m.in. wnętrze bloku energetycznego, kocioł parowy, 300-metrowy komin czy nastawnię – centrum dowodzenia, w którym kieruje się pracą bloków energetycznych. Niestety w tym roku osoby spoza elektrowni nie będą miały możliwości obejrzenia tego imponującego obiektu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE