Reklama

PGE GiEK z nowym członkiem zarządu. To uznane nazwisko w środowisku górniczym

Opublikowano:
Autor:

PGE GiEK z nowym członkiem zarządu. To uznane nazwisko w środowisku górniczym - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zarząd PGE GiEK S.A wzbogacił się o kolejnego członka. Zgodnie z wczorajszą decyzją rady nadzorczej spółki, od 15 lipca w VIII kadencji Zarządu "GIEKSy" stanowisko wiceprezesa ds. wydobycia obejmie prof. dr hab. inż. Zbigniew Kazimierz Kasztelewicz.

Profesor Kasztelewicz zastąpi na tym miejscu Stanisława Żuka, który odchodzi na emeryturę.

Prof. dr hab. inż. Zbigniew Kazimierz Kasztelewicz jest absolwentem Akademii Górniczo Hutniczej i Politechniki Wrocławskiej, to na tych dwóch uczelniach zdobył tytuły naukowe. Od 2007 roku pracuje w Katedrze Górnictwa Odkrywkowego Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii krakowskiej AGH. Od 2012 roku piastuje stanowisko kierownika Katedry Górnictwa Odkrywkowego jest też kierownikem studiów podyplomowych: górnictwo odkrywkowe węgla brunatnego.

Profesor Kasztelewicz od początku swej działalności zawodowej związany był z Kopalnią Węgla Brunatnego Konin. Przeszedł wszystkie szczeble zawodowe od starszego sztygara do dyrektora ds. technicznych i członka zarządu. W latach 1999-2006 był członkiem zarządu oraz dyrektorem ds. technicznych w Kopalni Węgla Brunatnego Konin w Kleczewie.

Profesor Zbigniew Kasztelewicz jest uznanym specjalistą w dziedzinie górnictwa odkrywkowego, jest jego aktywnym orędownikiem i propagatorem dalszego rozwoju górnictwa oraz energetyki opartej na węglu brunatnym w czynnych okręgach górniczych. Jest czynnym członkiem zespołów projektujących i budujących nowe odkrywki oraz badających optymalizację pracy koparek kołowych. To autor lub współautor 8 monografii, ponad 300 publikacji w czasopismach naukowych i naukowo-technicznych w kraju i zagranicą.

Zbigniew Kasztelewicz to członek Sekcji Górnictwa Odkrywkowego PAN, Sekcji Ekonomiki i Organizacji Górnictwa PAN, Zespołu ds. opracowania Polityki Energetycznej Polski do 2050 roku przy Ministrze Gospodarki, członek Zespołu profesora Hausnera ds. opracowania polityki surowcowej Polski, członek honorowy Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa, członek Rady Naukowej "Przeglądu Górniczego".

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE