Reklama

PGE GiEK potwierdza koronawirusa w spółce podległej. Kilka osób wysłanych na kwarantannę

Opublikowano:
Autor:

PGE GiEK potwierdza koronawirusa w spółce podległej. Kilka osób wysłanych na kwarantannę - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wojewoda Łódzki potwierdził w piątek wieczorem 9 przypadków zachorowań na COVID-19 w Łódzkiem. Wśród nich jest bełchatowianka, która w ciężkim stanie trafiła do szpitala w Zgierzu. Kobieta pracowała w spółce RAMB - jak informuje PGE, na kwarantannę trafiło kilka osób.

Potwierdził się drugi przypadek koronawirusa w Bełchatowie. Bełchatowianka jest jedną z 9 osób z województwa łódzkiego, u których 20 marca zdiagnozowano chorobę COVID-19. Kobieta została dziś rano przewieziona do szpitala w Zgierzu z ostrą niewydolnością oddechową - jej stan jest poważny. O sprawie pisaliśmy w artykule: Druga osoba z koronawirusem w Bełchatowie. Kobieta jest w stanie ciężkim.
PGE GiEK poinformowało również, że zarażona kobieta jest pracownicą spółki RAMB. Po wykryciu u niej wirusa SARS-CoV-2, kilka osób zostało objętych kwarantanną.
-Potwierdzamy, że jedna z Pracownic spółki RAMB, która przebywa obecnie na leczeniu szpitalnym, została pozytywnie zdiagnozowana pod kątem zarażenia koronawirusem. Kilka osób, które miały nią kontakt, zostało oddelegowanych na domową kwarantannę, zgodnie z zaleceniem Sanepidu - czytamy w oświadczeniu.
Dodatkowo, PGE zapewnia, że podjęte zostały wszelkie środki ostrożności w celu minimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa. Informując też, że zakład jest przygotowany na funkcjonowanie w przypadku nieobecności większej ilości pracowników.
- Większość Pracowników biurowych wykonuje swoją pracę zdalnie. Pracownicy, którzy przebywają na terenie zakładu mają zapewnione bezpieczeństwo, w tym niezbędne środki ochrony osobistej i dezynfekcyjne. W Spółce wprowadzono także rozwiązania organizacyjne, które uniemożliwiają przebywanie w jednym czasie grupie osób. Główne ciągi komunikacyjne i miejsca ogólnodostępne są regularnie dezynfekowane. [...]. RAMB ma także opracowany i weryfikowany na bieżąco plan funkcjonowania na wypadek ponadstandardowej absencji - informuje rzecznik PGE GiEK SA. Sandra Apanasionek.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE