Reklama

Reklama

PGE GiEK chce pomóc w odbudowie GKS Bełchatów. Czy klub odrodzi się jak feniks z popiołów?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

PGE GiEK chce pomóc w odbudowie GKS Bełchatów. Czy klub odrodzi się jak feniks z popiołów? - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
5
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Wydarzenia Energetyczny koncern przekaże 3,8 mln zł dla GKS-u Bełchatów. Zawarta umowa przewiduje, że PGE wesprze odbudowę wielosekcyjnego ośrodka sportowego oraz pierwszej drużyny seniorów górniczego klubu.

Reklama

Nadzieja wraca w serca kibiców górniczego klubu z Bełchatowa. GKS Bełchatów chce z powrotem wrócić na piłkarskie salony i stopniowo piąć się w górę w rozgrywkach po tym jak ogłoszono upadłość w związku z olbrzymim zadłużeniem. Pomóc w tym chce koncern PGE GiEK, który zamierza dalej finansowo wspierać bełchatowski klub.

Spółka, której oddziałami są kopalnia i elektrownia Bełchatów, zamierza łącznie przekazać 3,8 mln zł dla GKS na wsparcie odbudowy całego piłkarskiego ośrodka w Bełchatowie oraz oczywiście pierwszej drużyny seniorów.

- GKS Bełchatów to jedna z wizytówek miasta Bełchatowa. Klub powstał dzięki górnikom, dlatego jest ważny również dla spółki PGE GiEK. Dziś, Akademia GKS Bełchatów, będąca kontynuatorem tradycji „Dumy Górniczego Miasta", buduje swoje struktury niemalże od podstaw. Cieszę się, że nasza spółka może w tej odbudowie uczestniczyć – mówi Waldemar Lutkowski, wiceprezes zarządu PGE GiEK.

Podczas oficjalnej uroczystości, która odbyła się na jednym z boisk treningowych, odbyło się przekazanie symbolicznego czeku. Jak podkreślali obecni na spotkaniu, głównym założeniem współpracy jest kontynuacja planu odbudowy marki klubu, który istnieje w polskiej piłce nożnej od 45 lat.

Szymon Serwa, prezes Fundacji Akademia GKS Bełchatów, przypomniał, że akademia dziś to blisko 400 zawodników trenujących w klubie. To głównie młodzi piłkarze, ale również zapaśnicy czy futsaliści.

- Cieszę się, że mamy możliwość kontynuacji wielkich tradycji i dalszego rozwoju naszego ośrodka sportowego, a także odbudowy pierwszej drużyny, która mam nadzieję, wróci na swoje miejsce w najbliższych latach, głównie dzięki wsparciu spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna – mówi Szymon Serwa.

Na uroczystości przekazania symbolicznego czeku była również posłanka Małgorzata Janowska. Podkreśliła, że wsparcie PGE GiEK wspomoże aktywność sportową dzieci i młodzieży.

- Z tego względu niezwykle istotne dla regionu bełchatowskiego jest wsparcie lokalnego sportu przez spółkę PGE GiEK, która widzi potencjał i potrzebę utrzymania klubów sportowych na terenie miasta Bełchatowa. Jako poseł ziemi bełchatowskiej od lat kibicuję drużynie GKS-u i zawodnikom trenującym w Akademii GKS Bełchatów. Jestem przekonana, że udzielone przez PGE GiEK wsparcie finansowe przełoży się na wiele sportowych sukcesów – mówi Małgorzata Janowska.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy