Reklama

Reklama

Energetycy wciąż usuwają awarie po burzy śnieżnej. Ile osób nie ma prądu i jak długo to potrwa?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: PGE

Energetycy wciąż usuwają awarie po burzy śnieżnej. Ile osób nie ma prądu i jak długo to potrwa? - Zdjęcie główne

foto PGE

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Blisko pół tysiąca gospodarstw domowych w rejonie Bełchatowa wciąż jest bez prądu po wichurze, która przeszła przez region w poniedziałek, 17 stycznia. W całym województwie łódzkim energii elektrycznej pozbawionych jest w sumie 11 tys. odbiorców. Jak długo potrwa usuwanie awarii?

Reklama

Szalejąca nad województwem łódzkim burza śnieżna w poniedziałek (17 stycznia) powalała nie tylko drzewa i zrywała dachy z budynków, ale też uszkodziła wiele linii energetycznych. W krytycznym momencie bez prądu było nawet 140 tysięcy gospodarstw domowych w Łódzkiem z czego w Rejonie Energetycznym Bełchatów ponad 21 tysięcy. 

- Uszkodzenia sieci związane są z porwanymi przewodami, drzewami bądź konarami na liniach energetycznych. Energetycy lokalizują także inne zniszczenia infrastruktury elektroenergetycznej, szczególnie połamane słupy. Wszystkie brygady przy wsparciu firm zewnętrznych pracują w terenie - poinformowała Polska Grupa Energetyczna. 

Wczoraj prace przy naprawie uszkodzeń linii energetycznych skończyły się przed północą. Dziś, we wtorek (18 stycznia) pogotowie energetyczne usuwa pozostałe awarie, ponieważ wciąż wielu mieszkańców regionu jest bez prądu. Obecnie w woj. łódzkim bez energii elektrycznej jest około 11 tys. gospodarstw domowych. W powiecie bełchatowskim to około pół tysiąca odbiorców na terenie gmin Bełchatów, Rusiec i Zelów. 

Jak udało się ustalić, od wtorkowego poranka na terenie działania Rejonu Energetycznego Bełchatów pracuje w sumie 18 brygad pogotowia energetycznego. PGE Dystrybucja zapewnia, że wszystkie awarie powinny zostać dziś naprawione. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy