Reklama

Reklama

Pękła rura, mieszkańcy bełchatowskiego osiedla narzekają na brak wody. Kiedy usuną awarię? [FOTO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Awaria wodociągu przy ulicy Wojska Polskiego w Bełchatowie. Od niedzieli bez wody są mieszkańcy dwóch bloków na osiedlu Przytorze, a także sklep Lidl. Na miejscu pracują służby techniczne spółki Wod-Kan.

Reklama

Do awarii wodociągu na ulicy Wojska Polskiego doszło w niedzielne popołudnie. Bez wody są mieszkańcy dwóch bloków na osiedlu Przytorze, a także supermarket Lidl. Na miejscu pracują służby spółki Wod-Kan. Co było powodem awarii?

- Wpływ na pęknięcia rur mają drgania gruntu przy zmianie temperatur. Prace już trwają, znaleźliśmy miejsce awarii – mówi Andrzej Karwacki, kierownik działu technicznego w spółce Wod-Kan.

Jednak na tempo prac przy naprawie uszkodzonej rury narzekają niektórzy z mieszkańców osiedla Przytorze. Z ich relacji wynika, że do awarii doszło w godzinach popołudniowych w niedzielę (24 stycznia), a roboty rozpoczęły się dopiero w poniedziałek rano.

- Chyba istnieje coś takiego jak pogotowie wodociągowe, które podejmuje działania, żeby przywrócić dostawy wody do mieszkańców, a w tym przypadku do rana nikogo nie było widać, oczywiście poza postawieniem pachołków w pasie drogowym gdzie była awaria – mówi jeden z mieszkańców.

Co na to służby techniczne miejskiej spółki? Te tłumaczą, że do awarii doszło w późnych godzinach popołudniowych i w niedzielę prac nocnych nie podjęto ze względów bezpieczeństwa, a dla mieszkańców podstawiono dwa beczkowozy z wodą. 

- Do awarii doszło w pasie drogowym i chodziło tutaj tylko o względy bezpieczeństwa. Gdyby to było za dnia, to na pewno byłaby ona usuwana jeszcze w niedzielę – mówi Andrzej Karwacki. - Zapewniam, że w ciągu kilku najbliższych godzin dostawy wody zostaną przywrócone. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy