Reklama

PEC modernizuje sieć w Bełchatowie. Gdzie i kiedy zabraknie ciepłej wody?

Opublikowano:
Autor:

PEC modernizuje sieć w Bełchatowie. Gdzie i kiedy zabraknie ciepłej wody?  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Rozpoczęły się prace związane z przebudową sieci ciepłowniczej. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zaplanowało modernizację 3 kilometrów sieci. Koszt tegorocznych robót to 6 mln zł. Ze względu na remonty bełchatowianie muszą liczyć się z przerwami w dostawie ciepłej wody. Utrudnienia czekają głównie mieszkańców osiedla Dolnośląskiego.

W sumie około 3 kilometry sieci ciepłowniczej w tym roku zamierza zmodernizować na terenie miasta spółka PEC. Wymiana starych rur na te nowocześniejsze, jak zapewnia spółka, pozwoli na zmniejszenie strat ciepła oraz liczbę awarii.

- Umożliwi to także bardziej precyzyjne dopasowanie parametrów dostarczanego ciepła do indywidualnych potrzeb obiektów, co w istotny sposób podniesie komfort użytkowania i zoptymalizuje koszty ogrzewania mieszkań – informuje bełchatowski magistrat.

Ze względu na prowadzone prace, na obszarze objętym modernizacją nastąpią przerwy w dostawie ciepłej wody. Jak zapewnia spółka, mieszkańcy o utrudnieniach będą informowani na bieżąco. Pierwsze remonty już się rozpoczęły. Od 5 maja trwają prace na osiedlu Dolnośląskim w blokach 319-332, gdzie trwa modernizacja wyeksploatowanych węzłów cieplnych oraz likwidacja węzłów grupowych. W drugiej połowie maja planowane są natomiast remonty w blokach o numerach 114, 117-124, 126 i 130 na os. Dolnośląskim. Natomiast na 25 maja przewidziano przebudowę sieci sieci na odcinku od sklepu Biedronka do bloku 333 (os. Dolnośląskie). Remont planowany jest również w obszarze ulic: Krętej, Kaczkowskiego i Mickiewicza – termin rozpoczęcia prac to 29 czerwca.

PEC zamierza również wyremontować izolację sieci napowietrznej wzdłuż drogi w kierunku kopalni i elektrowni – od granic miasta do zjazdu na Kurnos. Tutaj prace mają rozpocząć się 15 czerwca. .

Tegoroczne remonty to kontynuacja ubiegłorocznych prac. W 2019 roku PEC na terenie Bełchatowa przebudował ok. 3,5 km sieci ciepłowniczej i zmodernizował 9 wyeksploatowanych węzłów cieplnych oraz wybudował 18 nowych. Wartość zadań wyniosła łącznie ok. 8 mln złotych. Jak informuje bełchatowski magistrat, wszystkie zaplanowane prace modernizacji sieci ciepłowniczej na terenie miasta kosztować będą ponad 27 mln złotych, z czego prawie 18 mln pochodzić będzie z dofinansowania unijnego. Przebudowa potrwa do 2023 roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE