reklama
reklama

Patryk Rachwał w piotrkowskim areszcie. Co robił tam znany piłkarz i trener?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Akademia GKS Bełchatów

Patryk Rachwał w piotrkowskim areszcie. Co robił tam znany piłkarz i trener? - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
4
zdjęć

foto Akademia GKS Bełchatów

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WydarzeniaOsadzeni w piotrkowskim areszcie śledczym mieli okazję spotkać się z Patrykiem Rachwałą, obecnym trenerem GKS Bełchatów, byłym piłkarzem i reprezentantem Polski. Wydarzenie odbyło się w hali sportowej zakładu karnego i miało na celu nie tylko dostarczenie inspiracji, ale także pokazanie pozytywnej roli sportu w życiu każdego człowieka.
reklama

Piłkarska droga Patryka Rachwały

Patryk Rachwał to były środkowy pomocnik, znany ze swojego zaangażowania i waleczności na boisku. Karierę rozpoczynał w Górniku Zabrze, a następnie reprezentował barwy takich klubów jak Energie Cottbus, Zagłębie Lublin, Polonia Warszawa, Widzew Łódź, Wisła Płock oraz GKS Bełchatów. W swojej karierze czterokrotnie wystąpił w reprezentacji Polski. Po zakończeniu czynnej gry w piłkę nożną, skupił się na pracy trenerskiej i od 7 stycznia 2025 roku pełni funkcję trenera pierwszego zespołu GKS Bełchatów.

reklama

Piłkarz rozmawiał z osadzonymi

Podczas spotkania Patryk Rachwał opowiedział osadzonym o swojej piłkarskiej drodze, dzielił się wspomnieniami z kariery, odpowiadał na pytania oraz przedstawiał anegdoty, które wywołały uśmiech na twarzach uczestników. Dodatkową atrakcją była prezentacja klubowych koszulek, w których występował lub które zdobył podczas swojej kariery.

Sport jako narzędzie resocjalizacji

Spotkania tego typu mają duże znaczenie resocjalizacyjne.

– Wizyta sportowców w zakładach karnych jest formą resocjalizacji, która ma na celu pozytywny wpływ na osadzonych poprzez sport i relacje z osobami publicznymi. Sportowcy, swoją osobą i doświadczeniem, mogą stanowić inspirację dla skazanych, motywując ich do zmiany zachowań, rozwoju osobistego i podejmowania zdrowych aktywności – mówipor. Łukasz Biernacki, rzecznik prasowy Dyrektora Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim

Obecność znanych sportowców w zakładach karnych może pomóc skazanym odnaleźć motywację do pracy nad sobą, wzmacniać poczucie własnej wartości oraz budować większą świadomość tego, jak pozytywne działania mogą wpływać na ich przyszłość.

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Artykuł pochodzi z portalu trybunalski.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama
logo