Reklama

Reklama

Bezproblemowe podróże tylko z paszportem covidowym. Europarlament przyjął rozwiązanie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Bezproblemowe podróże tylko z paszportem covidowym.  Europarlament przyjął rozwiązanie  - Zdjęcie główne

foto poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W Parlamencie Europejskim zapadła ostateczna decyzja w sprawie tzw. paszportów covidowych. Eurodeputowani w zdecydowanej większości opowiedzieli się za wprowadzeniem tego rozwiązania. W jaki sposób otrzymać certyfikat?

Reklama

W środę, 9 czerwca w Parlamencie Europejskim debatowano nad zatwierdzeniem projektu zielonych certyfikatów, czy też tzw. paszportów covidowych. Udział w głosowaniu wzięło 690 deputowanych, aż 546 z nich było "za" wprowadzeniem takiego rozwiązania – 93 osoby opowiedziały się "przeciw", a 51 europosłów wstrzymało się od głosu.

Głównym celem zastosowania takiego rozwiązania, zdaniem europarlamentarzystów jest ułatwienie podróżowania obywatelom krajów członkowskich UE, a co za tym idzie, pobudzenie gospodarcze wspólnoty po pandemii.

Sam certyfikat jest tak naprawdę identyfikatorem, który ułatwi przekraczanie granic w Unii Europejskiej. Dzięki pokazaniu dokumentu nie będzie konieczności wykonywania dodatkowych testów PCR czy też odbywania kwarantanny.

Paszport Covidowy można otrzymać na trzy sposoby. Po pierwsze, będzie on przysługiwał osobom zaszczepionym, po podaniu przynajmniej jednej dawki. Trzeba jednak zaznaczyć, że niektóre kraje, w tym Polska będą wymagały pełnego zaszczepienia. W tym przypadku będzie on ważny przez rok. Otrzymają go też osoby z negatywnym wynikiem testu na koronawirusa, tu jednak "data ważności" będzie zdecydowanie krótsza, czyli 48 godzin. Ostatnią z grup uprawnionych do certyfikatu będą ozdrowieńcy. Otrzymają go po 11 dniach od uzyskania pozytywnego wyniku testu PCR i będą mogli z niego korzystać przez 180 dni.

Paszporty covidowe zaczną w pełni funkcjonować od 1 lipca.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy