Reklama

Panowie, zgłoście się na bezpłatne badania

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jeszcze około 500 panów może skorzystać z bezpłatnych badań w ramach powiatowego programu profilaktyki raka gruczołu krokowego. Program przewiduje objęcie badaniami w tym roku około 800 mężczyzn w grupie wiekowej od 50 do 75 roku życia. Zapisy w przychodni Mega – Med.

- Niestety trzecia edycja programu cieszy się już mniejszym zainteresowaniem mężczyzn – mówi Jan Wionczyk, naczelnik wydziału spraw obywatelskich starostwa. - Być może wynika to z faktu, że w poprzednich dwóch edycjach, kiedy zainteresowanie było bardzo duże, zgłosili się przede wszystkim ci panowie, którzy w pełni rozumieją potrzebę profilaktyki i badań mogących wykryć zawczasu niepokojące zmiany.

Do chwili obecnej z tegorocznego programu skorzystało tylko około 300 mężczyzn, dlatego starostwo przedłużyło termin zakończenia badań do 15 grudnia. W poprzednich dwóch edycjach z badań skorzystało łącznie 1600 mężczyzn, czyli 100 procent populacji, która była uprawniona. Koszt trzyletniego programu to 300 tysięcy złotych z budżetu powiatu.

Rak stercza jest jednym z najczęściej występujących nowotworów u mężczyzn. Zajmuje on trzecią pozycję wśród umieralności (po raku płuc i raku żołądka), a czwartą wśród zachorowalności mężczyzn na nowotwory. Zachorowania na raka gruczołu krokowego stanowią 5,4% zachorowań na nowotwory złośliwe u mężczyzn w Polsce, a ich liczba zwiększa się.

- Zapraszamy panów w wieku od 50 do 75 lat, którzy nie brali udziału w poprzednich edycjach, do rejestrowania się w naszej przychodni przy ulicy Czaplinieckiej- mówi Henryk Koprek, prezes zarządu Mega-Med. - Wszelkie badania na świecie pokazują, że badanie prostaty właśnie w tej grupie wiekowej jest najbardziej skuteczne.


„Program profilaktyki raka gruczołu krokowego w powiecie bełchatowskim w latach 2015-2017" gwarantuje jego uczestnikom bezpłatną wizytę u urologa, wykonanie badania laboratoryjnego na poziom antygenu sterczowego (PSA) i bezpłatne badanie USG. Program zapewnia również konsultację ze specjalistą, mającą na celu omówienie dostępnych opcji postępowania oraz przedstawienie rzetelnych informacji dotyczących korzyści oraz ryzyka związanego z ich zastosowaniem, aby uwzględniając własne preferencje pacjent mógł w porozumieniu z lekarzem podjąć świadomą decyzję co do dalszego postępowania. Mężczyźni z potwierdzoną chorobą zostaną skierowani do dalszego leczenia w ramach ubezpieczenia finansowanego przez NFZ.

- Jako medyk zachęcam panów do udziału w tym badania – mówi Cezary Wieczorek członek zarządu Mega-Med. - Nowotwór gruczołu krokowego staje coraz większym problemem wśród mężczyzn, a jak wiadomo dostęp do urologa nie jest łatwy. Lekarze nie bez powodu powtarzają, że wczesne wykrycie nowotworu daje szansę na jego skuteczne wyleczenie. W poprzednich edycjach u badanych panów wykryliśmy kilka przypadków zmian chorobowych. Diagnostyka jest szalenie ważna, a badanie jest w stanie wykryć wiele innych schorzeń układu moczowego.ZAPISY:

MegaMed, ul. Czapliniecka 93/95 w Bełchatowie

Rejestracja w dni powszednie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-20.00:

•telefonicznie 44 635 29 01 lub 44 635 29 02

•osobiście w Rejestracji

INFORMACJA Indywidualny Doradca Pacjenta

Tel. 44 635 29 98

Tel. kom. 695 35 17 51

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE