Reklama

Padł ofiarą internetowych oszustów. Mieszkaniec Bełchatowa stracił prawie 20 tysięcy złotych!

Opublikowano:
Autor:

Padł ofiarą internetowych oszustów. Mieszkaniec Bełchatowa stracił prawie 20 tysięcy złotych! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Internet daje nieograniczone pole do popisu wszelkiego rodzaju oszustom czy złodziejom. Przekonał się o tym ostatnio bełchatowianin, który stracił całe oszczędności. Wszystko przez e-mail z informacją, że musi dopłacić 1.98 zł do wykonywanej niedawno transakcji. Sprawą zajmuje się bełchatowska policja.

Jak informują bełchatowscy policjanci, do komendy zgłosił się mężczyzna informując, że został oszukany. Wszystko zaczęło się od wiadomości mailowej – widniało w niej, że oszukany mężczyzna musi uregulować zadłużenie, za dokonaną ostatnio transakcje, chodziło o 1,98 zł. Jak zeznawał sam pokrzywdzony, treść wiadomości nie wzbudziła w nim żadnych podejrzeń. Korzystał też z różnych portali i dokonywał za ich pomocą zakupów. Postanowił więc od ręki uregulować zaistniałe zadłużenie. Kliknął więc w podany w wiadomości link i przeniósł się na stronę płatności internetowych "dopłaty", a z tej został przekierowany do wybranego przez siebie banku.

Nie podejrzewając oszustwa został przekierowany na stronę logowania do swojego konta bankowego. Strona ta również nie wzbudziła żadnych podejrzeń, gdyż wizualnie odpowiadała stronie banku. Pokrzywdzony logując się na konto podał swój numer klienta oraz hasła do logowania. Po zalogowaniu wyświetliła się strona z danymi do przelewu oraz polem, w którym należało podać autoryzacyjny kod SMS wysłany przez bank. Pokrzywdzony podał kod akceptując przelew kwoty, która widniała w fałszywym mailu. Po wykonaniu płatności był przekonany, że spłacił swoją zaległość – informuje KPP Bełchatów.

Po niedługim czasie, mężczyzna zauważył, że z jego rachunku bankowego zniknęło zdecydowanie więcej, niż 2 złote – chodziło bowiem o 18 000 złotych. Wówczas mężczyzna zorientował się, że został oszukany i zgłosił się na policje.

Funkcjonariusze KPP Bełchatów wydali w związku ze sprawą specjalne ostrzeżenie:

- Ostrzegamy!
Dostałeś wiadomość mailową czy sms z informacją o konieczności uregulowania drobnej zaległości czy dopłaty do przesyłki? Uważaj, bo to nowy sposób oszustów na wyłudzenie pieniędzy. W ten sposób nieuprawnione osoby mogą wyciągnąć hasła do aplikacji bankowych i przejąć kontrolę nad kontem bankowym. Aby uniknąć problemów należy uważnie czytać wszystkie otrzymywane wiadomości, a przede wszystkim nie „klikać” w podejrzane linki, szczególnie jeśli prowadzą do systemów elektronicznych płatności.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE