Reklama

Oszuści znaleźli nowy sposób na klientów PGE. Zanim zapłacisz... lepiej sprawdź dwa razy

Opublikowano:
Autor:

Oszuści znaleźli nowy sposób na klientów PGE.  Zanim zapłacisz... lepiej sprawdź dwa razy - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Cyberprzestępcy wysyłają wiadomości SMS podszywając się pod Polską Grupę Energetyczną i próbują od klientów wyłudzić pieniądze. Okazuje się, że oszuści internetowi stworzyli fałszywą stronę internetową energetycznego koncernu. PGE Obrót ostrzega swoich klientów i apeluje o czujność.

Klienci PGE powinni mieć się na baczności. Internetowi oszuści wysyłają SMS-y podszywając się pod Polską Grupę Energetyczną. W przesłanej wiadomości podają nieprawdziwe informacje o planowanym wyłączeniu prądu w związku z rzekomo nieuregulowanymi płatnościami.

- W SMS-ach znajduje się link prowadzący do strony łudząco przypominającej stronę logowania do elektronicznego Biura Obsługi Klienta PGE, a stamtąd do strony z listą banków i systemu płatności elektronicznej – ostrzega PGE Obrót.

PGE apeluje do swoich klientów o zachowanie czujności w trakcie logowania. Zaleca, aby zawsze upewnić się, czy jesteś na właściwej stronie logowania i czy witryna jest zabezpieczona (symbol szarej kłódki) oraz czy adres widoczny w pasku w oknie przeglądarki jest właściwy. Dostawca prądu radzi, aby logować się za pośrednictwem serwisu internetowego PGE. Podczas logowania klient zostanie poproszony o podanie loginu będącego jego adresem mailowym oraz indywidualnego hasła. Po zalogowaniu należy sprawdzić zakładkę Finanse celem potwierdzenia prawdziwości faktur oraz danych.

- Zanim dokonasz płatności, zweryfikuj dane z otrzymaną mailowo eFakturą lub fakturą przesłaną do ciebie korespondencyjnie – przestrzega PGE Obrót.

Jak informuje dostawca prądu, fałszywe wiadomości SMS to kolejny, obok e-maili oraz fałszywych faktur, sposób działania oszustów.

- Zwracamy się do naszych Klientów i Pracowników o zachowanie szczególnej uwagi oraz przekazanie ostrzeżenia rodzinom i znajomym. Prosimy również o zignorowanie takiego SMS-a i nieotwieranie linków podawanych w wiadomościach – informuje PGE Obrót.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE