Reklama

Reklama

Oszuści podszywają się pod urzędników z gminy Bełchatów. Mieszkańcy powinni zachować czujność

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Oszuści podszywają się pod urzędników z gminy Bełchatów. Mieszkańcy powinni zachować czujność - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Urząd gminy Bełchatów ostrzega mieszkańców przez oszustami. Przestępcy podszywają się pod urzędników i próbują wyłudzić dane. W jaki sposób działają?

Reklama

Do urzędu wpłynęło już kilka zgłoszeń od mieszkańców, którzy mieli styczność z oszustami. Jak się okazuje, w telefoniczych rozmowach przestępcy próbują wyłudzić dane osobowe... podając się za gminnych urzędników. Pretekstem ma być rzekoma kontrola źródła ogrzewania na terenie posesji.

- Dzwoniący podają się za pracowników Urzędu Gminy Bełchatów (lub innych instytucji) i umawiają termin, w którym rzekomo ma odbyć się kontrola źródła ogrzewania na terenie danej posesji. Przy okazji informowania o kontroli, proszą o podanie danych osobowych tego, z kim rozmawiają - ostrzega urząd gminy Bełchatów.

Gmina Bełchatów zaznacza jednocześnie, że nie prowadzi obecnie żadnych kontroli związanych z weryfikacją źródeł ogrzewania, a urzędnicy nie dzwonią w tej sprawie do mieszkańców. 

- W wypadku wyłudzenia danych wrażliwych przez osoby podszywające się pod urzędników, zalecamy zawiadomienie organów ścigania - informuje urząd.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy